https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM-ÖĞRETMEN LALE AVCIDIRLAR

Ressam-Öğretmen Lale Avcıdırlar, 1965 Ankara doğumlu. Avcıdırlar'ın resim merakı küçük yaşlarda başlıyor. Gazi Üniversitesi Resim Bölümü mezunu oluşu onun resim merakına büyük katkılar sağlamış.

21.01.2020 16:32 tarihinde yayınlandı 267 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM-ÖĞRETMEN LALE AVCIDIRLAR
        31 yıl öğretmenlik yapan  Avcıdırlar, ''İlk görevime, 1986 yılında Burdur Bucak Kız Meslek Lisesi'nde başladım. 5 yıl görev yaptıktan sonra Diyarbakır'a atandım. Ankara'da da çeşitli okullarda resim öğretmenliği görevimi yaptım'' dedi. Ankara Keçiören Hacı Sabancı Ortaokulu'ndan  2017 yılında emekli oldu.
         Öğretmenliğinin yanı sıra resim çalışmalarına devam etti. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sergilere katıldı. Çalışmalarında özgürlük, vahşi doğa, yüz ifadeleri ana temayı oluşturuyor.  ''Tuvalde, çarpıcı renkleri doku tadında kullanmayı seviyorum'' diyerek kendi tarzını anlattı.
          Şu an ise, Özel Keçiören Final Okulları'nda Resim Öğretmenliğini 2 yıldır sürdürüyor. ''Akademik ve sosyal alanlarda her türlü imkana sahip olan okulumuzda görerek-yaparak-yaşayarak öğrenme imkanına sahibiz. Her zaman yeniliklere açık, sanata ve sanatçılara önem veren bir kadromuz var. Bu konuda kurucumuz, Metin Bayrakçı ve Okul Müdürümüz Gönül Kanat'a teşekkür borçluyum'' diyerek Final Ailesiyle olmanın bir ayrıcalık olduğunu, böyle bir okulda öğretmen olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.
            Ressam Lale Avcıdırlar, sınıflarıyla sık sık sanatsal etkinlikler düzenliyor. Son olarak 8. sınıf öğrencileriyle Kursart Sanat Galerisi'ni ziyaret ettiler. Sanat Galerisi sahibi Ressam Kürşad Yılmaz, resimlerini nasıl çalıştığı hakkında bilgiler verdi. Keçiören Final Okulları öğrencileri Ressam Kürşad Yılmaz'ı ilgiyle dinlediler. Avcıdırlar, ''Öğrencilerim arasında resme yeteneği olan çok çocuğumuz var. Bu tür etkinlikleri devam ettirmeyi arzu ediyorum. Bu gün, Kursart Sanat Atölyesi eminim çok faydalı oldu. Ressam Kürşad Yılmaz'a teşekkür ediyoruz''  dedi. 
 
HABER.SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları