https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM KEZBAN ANAYURT

SAKÜDER Sanat Akademisi Yıl Sonu Atölye Çalışmaları Sergisi 29 Haziran 2019 tarihinde Ankara'da açıldı.Sergiye ressamlarımızdan Kezban Anayurt, dört akrilik ve iki yağlı boya eseriyle katıldı.

02.07.2019 09:31 tarihinde yayınlandı 341 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM KEZBAN ANAYURT
         Ressam Kezban Anayurt, 1962 yılında Ankara'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Ev Ekonomisi'nden mezun oldu. Çocukluğundan beri resme ilgisi olduğu için, Halk Eğitim Kurslarında dersler aldı.Bir çok yağlı boya, sulu boya çalışması yapıp, ebru sanatıyla da yakından ilgilenen Anayurt, ''Öğrendiğim teknikleri harmanlayarak çalışıyorum.Benim için resim yapmak: üzüntülerin, sevinçlerin, heyecanların tuvale yansımış halidir..Öğrenmeye çok merakım var. Kitap okumayı da çok seviyorum'' diye konuştu.
         Bir çok karma sergiye katılan ressamımızın ''Kelebeğin Ömrünü 5 Gün Yaptık''  adlı ilk kişisel sergisi 2015 yılında Altındağ Belediyesi Hamamönü Sergi Salonu'nda açıldı. Daha sonraki karma sergilere; Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi  ve SAKÜDER kuruluşu 12.ve 13. yılı karma Resim Sergilerine, LÖSEMA Nazım Hikmet Kültür Merkezi ''Sanatçılar ile Onkoloji El Ele''sergisi, BİRESKU Ankara Zafer Sanat Galerisi '' 9. Büyük Türkiye Sergileri''ne  katıldı.15 Mayıs 2019 tarihinde ise, SAKÜDER  Paris Sanat Gezisi ve Fransız Empresyonist  Ressam Monet'in Gıverny'deki bahçesinde resim çalıştayına da katılan sanatçımız ayrıca resim, Seramik ve Çini sergilerinde de yer aldı.
          Anayurt, SAKÜDER üyesi olup çalışmalarına Ankara'da devam etmektedir.Kendisini kutlar. başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları