https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM CANAN ECEVİT İLE ''HAYATTAN RENKLER'' SERGİSİ'NDE

Bir çok sanat etkinliğine imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi'nde ''Hayattan Renkler'' karma resim sergisi açıldı. 12 Aralık 2019 tarihinde açılan sergiye, Ressam Canan Ecevit, Selma Sarıca ve Nilgün Sucu ev sahipliği yapıyor.

19.12.2019 16:24 tarihinde yayınlandı 579 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM CANAN ECEVİT İLE ''HAYATTAN RENKLER'' SERGİSİ'NDE
Açılış, Ressam Belgin Yasinoğlu ve Canan Ecevit'in annesi Birsen Benli tarafından gerçekleştirildi.
         Sergi ressamlarından Canan Ecevit, Adapazarı doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olup, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)'den emekli oldu.
         Resim çalışmalarına  Ankara Kız Lisesinde okuduğu yıllarda guaj ve sulu boyayla başlayan sanatçımız, 2011 yılında Ressam Belgin Yasinoğlu ile yağlı boya çalışmalarına başladı. İzlenimci tarzın ögeleriyle konularını doğa ve yaşanmışlıkların geçtiği mekanlardan seçen Ecevit, halen Belgin Resim Atölyesi'inde çalışmalarına devam ediyor.
        Ecevit, Altındağ Belediyesi Sanat Galerisi, E.P.D.K. Sergi Salonu ve Zafer Sergi Salonu'nda açtığı üç kişisel sergisi dışında, İlke Sanat Galerisi, Kirit Cafe, Mutlucak Konağı, Nusret Fişek Vakfı, Kırmızı Beyaz, Bitezde Sanat Var ve Barolar Birliği Sergi Salonu olmak üzere karma sergilere katıldı. 
       Canan Ecevit'in yaptığı güzel çalışmaların çerçeveleri ise eşi Hüseyin Ecevit tarafından yapılarak esere son nokta koyuluyor.
       Ressamımız yaptığı çalışmalarında ise, ev resimlerini adeta restore ederek tuvale yansıtıyor.
        12 Aralık 2019 tarihinde açılan sergi 19 Aralık Perşembe gününe kadar sanatseverleri bekliyor.
         Sanatçı Canan Ecevit ve Hüseyin Ecevit'i kutlar, başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları