https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM BAĞDAT DEMİRCİOĞLU'NUN ''KALE'DEN İZLER'' SERGİSİ AÇILDI

Ankara Kalesi Emin Antik Sanat Galerisinde anlamlı bir sergi açıldı. ''Kaleden İzler'' isimli sergi, Ressam Bağdat Demircioğlu tarafından 21 Eylül 2019 tarihinde sanatseverlerle buluştu.

23.09.2019 09:29 tarihinde yayınlandı 403 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM BAĞDAT DEMİRCİOĞLU'NUN ''KALE'DEN İZLER'' SERGİSİ AÇILDI
Demircioğlu'nun uzun araştırmalardan sonra tarihi Kale Mahallesi'ni resmetmesi yoğun ilgi gördü.
        1959 yılında Sivas'ta doğan sanatçımız, ilkokulu bir köy okulunda bitirip orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı.Çeşitli yerlerde çalışarak emekli oldu. 
         Resim çalışmalarını her zaman sürdüren Demircioğlu, 2012 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni birincilikle bitirdi.
         ''Sanat anlayışım, içinde bulunduğum coğrafyanın ve çağın farkına vararak sorular sormaktır'' diyen Demircioğlu, ''Sıradan alanın ya da gözden kaçanın bende bıraktığı izin peşine düşüp, samimi bir dille ortamlara aktarmaya çalışıyorum.Amacım bilgi vermek değil, tanıklık etmek. Sessiz haykırışıma ses bulmak, içsel deneyimlerimi ve birikimlerimi dışa vurmak. Bu nedenle bir diğer hedefim, öğrenme ve araştırmaya devam etmek'' diye ifade etti.
         Sergide bulunan tüm eserler,  Ankara Kalesi'ndeki  tarihi anlatıyor Adeta belgesel niteliğinde bir sergi oluşturmuş sanatçımız. Bence tüm Ankaralıların görmesi gereken bir sergi. Eserlerin güzelliğine rağmen Demircioğlu, ''Baş yapıtım'' dediği Atatürk çalışması önünde fotoğraf çektirmeyi tercih etti.
        21 Eylül 2019 tarihinde açılan sergi 16 Ekim 2019 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları