https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM ALİ KOÇAK'I KAYBETTİK

Bir sanatçımız daha hayata gözlerini yumdu. Ressam Ali Koçak, bugün (2 Nisan 2020) tedavi gördüğü Ankara'da özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

02.04.2020 14:23 tarihinde yayınlandı 274 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM ALİ KOÇAK'I KAYBETTİK
          1954 yılı Tokat doğumlu olan Koçak, ilk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamladı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi  D.T.G Sanatlar Yüksek Okulu'na 3 yıl devam ettikten sonra ayrılan Koçak, resim çalışmalarına bir süre ara verse de resme olan tutkusu hiç azalmadı. Ağabeyi Ressam Kasım Koçak'ın atölyesinde 4 yıl çalışarak 1988 yılından itibaren resim yapmaya devam etti. 
         Resim çalışmalarını Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç'taki kendi atölyesinde sürdüren sanatçı, geçmişteki tecrübelerinin de yardımı ile iç dünyasındaki fantezilerini, düşlerini duygusal bağlamda, figüratif bir anlatım yoluyla ifade ediyordu. 
         Bodrum'da bir çok ünlü ressamın yetişmesine öncülük eden, 25 kişisel 15 karma sergiye katılan Koçak'ın eserleri uluslararası sergilerde de yer aldı. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında özel koleksiyon eserleri bulunuyor.
         Koçak'ın ölümü Bodrum'da büyük üzüntü yarattı. Şansızlıkları üst üste gelen ressamımız, 2016 yılında ressam kızı Elif Koçak'ı, 2020 yılının Ocak ayında da heykeltıraş oğlu Rıfat Koçak'ı kaybetti. Hem bu üzüntüleri yaşayıp hem de 8 yıl kanserle mücadele etti.
         Ressam Ali Koçak, 3 Nisan 2020 tarihinde Karşıyaka Mezarlğı'nda defnedilecek.
         İki evlat acısı yaşayan, yıllardır hastalığı ile mücadele eden kıymetli ressamımız Ali Koçak nurlarda yatsın.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları