https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RAMAZAN ÖZEN;YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR BİLE SÜRMEDİ

CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Ramazan Özen, Hacıaliler Mahallesindeki buluşmada konuştu.

11.03.2019 17:32 tarihinde yayınlandı 451 defa okundu 0 defa yorumlandı
RAMAZAN ÖZEN;YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR BİLE SÜRMEDİ
CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Ramazan Özen, Hacıaliler Mahallesindeki buluşmada konuştu. 2014 seçimlerinde Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in 41 projeyle ‘41 kere maşallah’ sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Özen, şöyle devam etti: “5 yılda 41 projeyi de maşallahı da yolda bıraktı. Şimdi yine ‘Bunu yapacağım’ diyerek karşınıza geliyor. Önce verdiğin sözleri tutacaksın. Verdiği sözü tutmayanın yeni vereceği sözlere kesinlikle itibar etmeyin.”
 
Son zamanlarda Hacıaliler Mahallesindeki yüzde 20’lik konusuyla ilgili Ak Parti cephesinde ‘Birkaç gün içerisinde bakanlarımız gelecek. Gelin hep beraber bakanlarımızın karşısına çıkalım. Sizlere bu yüzde 20 konusunda nasıl yardımcı olabileceğiz? Siz de benim arkamda olun bunlar baskı yapalım’ sözlerini duyduğunu dile getiren Ramazan Özen, “5 senedir neredeydin sen? 5 senedir bu bakanlar oradaydı. Neden getirmedin bu memlekete? Neden baskı kurmadın? Bu yüzde 20 dünkü olay değil ki. 5 senelik olay. Seçime kalmış 20 gün. Şimdi bakan getirecek ve yüzde 20 ile ilgili bir çalışma yapıyormuş gibi gösterecek. Sizlerden oy isteyecek. Bizim karnımız bunlara tok. Hacıaliler’le ilgili bu yüzde 20’lik problemin en büyük problem olduğunu biliyoruz. Bu kanun TBMM’den çıkarken o dönemde tarım alanı dışında satın alan vatandaşlarımız da oldu. Alamayanlar için kalan yüzde 20’lik kısmı geriye doğru kanun çıkartarak düzeltebileceklerine inanmıyorum” diye konuştu.

“İNSANLARIN ELİNDE KALAN YERLERE Mİ GÖZ DİKTİN?”
Zamanında çoğu kişinin yüksek bedeller yüzünden yerini satmak zorunda kaldığını hatırlatan Ramazan Özen, şunları kaydetti: “Çoğu evinin yanını alabilmek için bazı yerleri gözden çıkardı ve buralar başkasının eline geçti. Hacıaliler bölgesindeki zemin + 2 imarıyla bu kalan yerlerin de bir başkasının eline geçmesi için bir tuzakmış gibi görüyorum bunu. Çünkü bu memlekette elimizde imkân varken sizin için kullanmayacaksak neden bu imkânlara sahip olacağız? Yanımızda durdurulan bir hastane inşaatı var. Benim duyduğum o inşaat 10 katlı olacak. Sen hastaneyi 10 kat yapabiliyorsun da arkasındaki parselde neden zemin+2 kat imar uygulaması yapacağım diye uğraşıyorsun. Neden burayı 5-6 kat vermek için bir mücadele vermiyorsun? Yoksa bu elinde kalan yerleri de bir başkasının eline geçirip de burada arazi toplayan bazı insanların meclis listesine yazılması noktasında ya da yakınlarını yazarak insanların elinde kalan yerlere de mi göz diktin? Hacıaliler’de bu mevkilerde arazi toplayıp da yakınını meclis listesine yazdıran var mı bir bakın. Aksu’da kendine, belediye başkanına oy kullanamayacak meclis üyesi var mı inceleyin. Ben aday olduğumda ithal meclis üyesi var diye bağıran adaylar sesini hiç çıkarmıyor. Acaba onlarda da mı var?”
 
“O TELEVİZYONDA KONUŞUYOR BEN DE BURADA KONUŞUYORUM”
DSP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım’ın aynı saatlerde katıldığı bir televizyon programında şahsı hakkında İYİ Partili Durmuş Ali Arslan’in listesinde bir takım değişiklikler yapmak için baskı kurduğu söylemleri olduğunu öğrenen Ramazan Özen, şöyle cevap verdi: “Bir televizyon programında İsa Yıldırım, benim Durmuş Ali Aslan'ın listesinde bir takım değişiklikler yapmak için baskı kurduğumu ve bu noktada da Veli Kütük’ü listeden benim çıkarttırdığımı konuşuyor. Veli Kütük’ün de kendisine çalıştığını iddia ediyor. Veli Kütük de burada. Yalancının mumu yatsıya kadar bile sürmedi. Şu an o televizyonda konuşuyor ben de burada konuşuyorum.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları