https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

PERSONEL Mİ, BÜTÇE Mİ?

Şöyle bir ilçeye çıkalım gözümüz gönlümüz açılsın biraz yeşil biraz mavi görelim diyoruz. Ama yaz aylarının gelişiyle birlikte kurumuş ottan başka gördüğümüz bir şey yok.

15.05.2019 15:13 tarihinde yayınlandı 660 defa okundu 0 defa yorumlandı
PERSONEL Mİ, BÜTÇE Mİ?
   Şöyle bir ilçeye çıkalım gözümüz gönlümüz açılsın biraz yeşil biraz mavi görelim diyoruz. Ama yaz aylarının gelişiyle birlikte kurumuş ottan başka gördüğümüz bir şey yok.
   5 merkez ilçeden  biri olmamıza rağmen biraz nefes alacağımız bir yeşil alanımızın halen olmaması içler acısı! Sadece Pınarlı Anfaş'ın yanında uzun yıllar önce dikilmiş zakkum çiçekleri ile kendimizi avutabiliyoruz. Sahi ne zaman olacak bu yeşil alanlar, meydanlar? İmar'dan sonra mı? Peki imar ne zamana çözülür? Alanya'ya her yıl 300 bin çiçek giderken Aksu'ya neden gelmiyor? Hadi sadece Kundu turizm bölgesine geldi diyelim, geri kalan bölgeler ne olacak? İlçemizde fideliklerin yanı sıra peyzaj firmaları da çok olduğu halde neden çiçekler açmıyor Aksu'da... 
Ağaçların bir çoğu neden budanmıyor, yada yarım kalıyor?
   Personel mi yok? İstek mi yok? Bütçe mi yok? Hem ilçede yaşayan hem de  ilçede çalışan biri olarak merak ediyorum hangisi yok? 
  Aksu makam odaları, belediye binası ve kavşaklardan ibaret olmamalı. Siz yaparsanız emin olun Aksu halkı da size  destek çıkar. Aktif caddelerdeki esnaflara 10 ar adet peyzaj bitkisi yada çiçek dağıtsanız bile belediye personeline gerek kalmaz. Herkesin yapılan işe sahip çıkacağından adım gibi eminim. 
  Dedim ya Aksu 5 merkez ilçeden biri ama hala ova gibi görünüyor. Biraz düşünün yapılabilir, geliştirebilir şeyler bunlar...5 yıldır evet bazı sorunlar çözüldü ama Aksu halkının artık sosyal aktiviteye, yeşile, maviye ihtiyacı var. 
  Geçmiş dönemlerde bir çok hirmet yapılamadı belki bütçe yetmedi belki zaman, bu dönem Aksu’nun dönemi 
olsun artık...
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları