https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

PARİ ANTİK SANAT VE MEMİK KİBARKAYA

Ankara Kalesi Pari Antik Sanat Galerisi'nde ''İzlerimizdeki Kadınlar'' sergisi 9 Mart 2019 tarihinde açıldı. Ressam Memik Kibarkaya ve Neşe Kalecik'in katıldığı resim sergisinde yoğun bir kalabalık gözlendi.

21.03.2019 11:39 tarihinde yayınlandı 399 defa okundu 0 defa yorumlandı
PARİ ANTİK SANAT VE MEMİK KİBARKAYA
Ressam Memik Kibarkaya, 1950 yılında Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde doğdu. Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesin'den mezun olduktan sonra Anadolu'nun çeşitli il ve ilçelerinde veterinerlik, ilçe müdürlüğü ve il müdürlüğü yaptı.1997 yılında Tarım Bakanlığına, 2000 yılında ise Türkiye Atom Enerjisi'ne atanan sanatçımız, araştırma kimliği ile tanındı.
 Çocukluğundan beri resme meraklı olup hiç resim dersi almadığını söyleyen  Kibarkaya, resimlerinde tuval yerine kağıt, fırça yerine de parmaklarını kullanan nadir sanatçılardan.Parmaklarıyla yaptığı 25 portre eseri sanatseverler tarafından çok beğenildi.
  ''Resim benim ruhum'' diyen sanatçımız, Fikret Otyam'la tanışıp onun portresini yaptı. Otyam, portresini çok beğenince Kibarkaya, emekli olmaya karar verdi ve kendi atölyesini kurdu.Böylece resim çalışmalarını  hızlandırdı.30 yılı aşkın bir süredir sergiler açıyor. Bir çok koleksiyonerde eseri bulunan Kibarkaya, ''40 yılı aşkın süredir resim yapıyorum. Resimlerimde, yağlı pasteli ezerek çeşitli maddelerle karıştırıp, özel bir kağıda parmaklarımla yapıyorum'' diyerek kendi tekniğini anlattı.
  Organizasyonunu Ayşen Karakoyunlu'nun yaptığı sergiye Ankaralıların ilgisi büyüktü. Pari Antik Sanat ve Memik Kibarkaya'ya başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları