https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

PARİ ANTİK SANAT'TA GÜLAY DELİKANLIOĞLU ANISINA SERGİ AÇILDI

Merhum Ressam Gülay Delikanlıoğlu anısına, Ankara Kalesi Pari Antik Sanat'ta resim sergisi açıldı. 11 Ocak 2020 tarihinde Pari Antik Sanat sahipleri Ayşen Karakoyunlu ve Songül Ataklı tarafından açılan sergide Delikanlıoğlu'nun eserleri sanatseverlerle buluşturuldu.

14.01.2020 10:07 tarihinde yayınlandı 319 defa okundu 0 defa yorumlandı
PARİ ANTİK SANAT'TA GÜLAY DELİKANLIOĞLU ANISINA SERGİ AÇILDI
           Sanat çevresinde çok sevilen Gülay Delikanlıoğlu'nun anısına açılan sergi yoğun kalabalığa sahne oldu. Sanatçımızın oğlu Batuhan Kahraman, Kız kardeşleri  Rabia Kıyak ve Nermin Kaynak, ablası Saime Coşkun,Türkan Delikanlıoğlu, eşleri Osman Kıyak, İlker Kaynak ve çocukları Emre, Elif Öykü Kıyak, sanatçılar, tüm sevenleri bu anlamlı sergide bir araya geldi. 
            Açılışı kıymetli öğretmenlerimizden Mehmet Ayhan yaptı. Ayhan, ''Bu dünyadan bir Gülay geçti. Onun anısına açılan bu sergide, ruhunu ululamak için bir araya geldik'' diyerek birlikte olan anılarını anlattı. 
          Yakın zamanda kaybettiğimiz ressamımız Delikanlıoğlu için açılan sergide, nefis tablolar ve portreler beğeni ve özlemle izlendi. Bu özel sergi, 16 Ocak 2020 tarihine kadar açık olacak.
           Sevgili Gülay Delikanlıoğlu'na rahmet dilerken, bu güzel anma sergisini hazırlayan Ayşen Karakoyunlu ve Songül Ataklı'ya teşekkür ederiz.
 
HABER;SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları