https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÖZENLE YETİŞTİRİLEN SAĞLIKLI FİDELER KURŞUNLU FİDE 'DE

Kurşunlu Fide işletme sahibi Bülent Karakış ''Özenle yetiştirilen sağlıklı fideler Antalya tarımına iyi gelecek.Amacımız sebze üreticilerimize sağlıklı kaliteli ve sorunsuz fide teslim etmek, üreticilerimizin talep ettiği çeşidi, doğru teslim etmektir.''

04.04.2018 13:04 tarihinde yayınlandı 1155 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÖZENLE YETİŞTİRİLEN SAĞLIKLI FİDELER KURŞUNLU FİDE 'DE
  30 Mart 2017 tarihinde faaliyete başlayan Kurşunlu Fide bu yıl 31 Mart'ta açılış törenini  çiftçileri ve bayileri ile gerçekleştirdi.
14 bin metrekare açık alana sahip olan Kurşunlu Fide 8 bin metrekare kapalı alan serası ile Antalya çiftçisine aşılı ve düz fide hizmeti vermeye devam ediyor.
  Merkezi ısıtma, homojen sulama, gübreleme ve ilaçlama sistemleriyle en ideal yetiştiricilik için hazırlanan tesiste aşılı ve  düz fide üretimi yapan Kurşunlu Fide, faaliyete başladığı günden bu güne tecrübeli ekibiyle hazır fide sektöründe gelişim gösterip, kaliteli fide üreten, zamanında teslimat yapan, sorunların arkasında duran örnek bir firma oldu. Domates, Biber, Patlıcan, Kavun, Karpuz, Salatalık  aşılı fideler ve yeşillik çeşitlerini bünyesinde barındıran Kurşunlu Fide sağlıklı, güçlü, pişkin ve mükemmel kök sistemi ile her türlü sebze fidesi üretimi yapmaya devam ediyor.
  Akdeniz Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü’nden mezun olan Kurşunlu Fide işletme sahibi Bülent Karakış ''Ziraat Sektörüne Pazarlama bölümü ile başladım. Bir süre bu bölümde çalışarak çiftçinin istekleri doğrultusunda püf noktaları buldum diyebilirim. Firmalar ve çiftçilerle sağlıklı iletişimlerimiz oldu. Bu işin hem pazarlama hem de üretim kısmını iyi bilmek gerekiyor. Örneğin şuan hangi çiftçinin hangi çeşidi ekeceği veya fideyi nasıl istediği konusunda fikirler yürütebilirim.''dedi.
  İlk iş yeri olarak Fitalya Fide'yi ortakları ile kuran ve daha sonra kendi işletmesini açan Bülent Karakış ''Geçtiğimiz yıl fide üretiminde faaliyete başladık, bu yıl ağırlıklı olarak çiftçilerimiz, bayilerimiz ve dostlarımızla birlikte yemekli bir tören gerçekleştirmek istedik. Uzun yıllardır sektörde olmamıza nazaran çiftçiler artık bizleri Kurşunlu Fide adı ile duyacaklar. Özenle yetiştirilen sağlıklı fideler Antalya tarımına iyi gelecek.Amacımız sebze üreticilerimize sağlıklı kaliteli ve sorunsuz fide teslim etmek, üreticilerimizin talep ettiği çeşidi, doğru teslim etmektir. Üreticilerimizle fide teslimatından hasat sonuna kadar her zaman  iletişim içindeyiz. Bizleri tanımak isteyen çiftçilerimize her zaman kapımız açık, istedikleri zaman bizleri ziyaret edip firmamız ve fide üretimimiz hakkında bilgi edinebilirler.''dedi.

Haber: Ayşe YILDIRIM

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları