https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

OY İSTEMEYE DEĞİL DERTLERİNİZİ DİNLEMEYE GELDİM

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan ve meclis üyeleri Hacıaliler Mahallesinde Ali Kaleli’nin evini ziyaret etti. Aksu’nun en büyük sorunu olan imar ve verilen kat emsaliyle ilgili istişare edildi.

22.03.2019 12:05 tarihinde yayınlandı 241 defa okundu 0 defa yorumlandı
OY İSTEMEYE DEĞİL DERTLERİNİZİ DİNLEMEYE GELDİM
PROBLEMLER BAĞIRARAK ÇÖZÜLMEZ
Öncelikle söz alan İYİ Partili Durmuş Ali Arslan, problemlerin bağırarak ya da nara atarak çözülemeyeceğini vurgulayarak, “Aklı kullanmamız ve sakin olmamız lazım. İlmi yöntemle bir şeyler kullansaydık belki bu noktalara gelmeyecektik. Tarım arazisi olarak yüzde 20 indirimle aldığınız yerler konut arazisi olarak imara açıldı. Dolayısıyla bu farkı ödemeniz gerekiyor güncel bedel üzerinden.  Yasaya müdahale edemiyoruz. Ama ben yapılması gerekenleri başkanımıza ilettim. Konuya hâkimiz ve ne yapacağımızı biliyoruz” diye konuştu.
“OY İSTEMEYE DEĞİL DERTLERİNİZİ DİNLEMEYE GELDİM”
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, ‘Bu toplantıda sizlerin hoşuna gitsin diye bir şey söylemem söz konusu değildir’ diyerek başkalarına benzemediğini söyleyerek şöyle devam etti: “Burada olacak, başınıza gelecek şeyleri konuşmaya geldim. Sizlerden oy istemeye değil sizlerin dertlerini dinlemeye geldim. İmar konusunda yapılabilecekleri konuşmaya geldim. Benim uygulamalarım vardır. 840 bin metre yere uygulama yaptığımda bana 3 itiraz oldu. Başka bir arkadaşım 40 bin metrekareye yaptığında 2 bin 500 itiraz oldu. Çünkü ben zengine yol kenarını fakire dağ kenarını vermedim. Yasa neyi emrettiyse onu aldım. Biz planlı, programlı, kimlikli kent için geliyoruz. Burada bir şeyleri planlayacağız derken birilerine peşkeş çekelim diye değil. 50 yıllık öngörüyle geliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı bile olsa değiştiremeyecek. Taşıyan da taşınan da memnun olacak. Siz bana ne istiyorsanız söyleyin. Ben elimden geleni yapacağım.”
“ULAŞABİLECEĞİNİZ ADAMI SEÇİN”
Yardım alan vatandaşlar olduğunu ve bu kişilerin telefonla aranarak ‘Muhittin Böcek’e oy vermeyin yardımlar kesilir’ dendiğini dile getiren Muhittin Böcek, şunları kaydetti: “Siz daha başkanlığı bilmezken Muhittin Böcek belediye başkanıydı. Ne köylümüzü ne kentlimizi rencide etmedik. O yardımların fazlasını yapacağız. Biz doğru projeler yapacağız. EXPO’ya yapılan yatırım yanlış. Konyaaltı Sahiline 277 trilyon lira hepimizin parasını gömdüler. 8,5 milyon geliri var. 74 tane işletme var. Bizim bir tane var yol üstünde yerimiz. 700 bin lira alıyoruz bir tek yerden. 277 trilyon yatırılan bir yerde ayıptır, günahtır. Film stüdyolarının sadece danışmanlığına 1.400 trilyon ödediler. Türkiye’de 5’inci borç batağına sürüklenen belediye. Herkese ulaşamazsınız. Ulaşabileceğiniz adamı seçin.”
 DESTEK İTTİFAKIN ADAYLARINA
Kulislerde söylenenlere göre DSP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım’ın gittiği yerlerde Muhittin Böcek’in kendisini desteklediğini anlattığı söylenen CHP’li Böcek 19 ilçede CHP ve İYİ Partinin adaylarını desteklediğini belirterek şöyle cevap verdi: “Bizim siyaseten böyle sözlerle söylemlerle işimiz olmaz. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar ittifakın adaylarını destekliyoruz. Biz beraber bir yola çıktık. Bizim bunlarla yakından uzaktan bir alakamız yok. Tek adayımız var Durmuş Ali Arslan.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları