https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

OTİZM TANILI EMRE CİVAN, SEYMEN OLMA YOLUNDA

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şubesi, yeni Seymen ve Bacıerenler yetiştirmek amacıyla anlaşma sağlanan okullarda, eğitimlerine devam ediyor.

18.11.2019 09:26 tarihinde yayınlandı 318 defa okundu 0 defa yorumlandı
OTİZM TANILI EMRE CİVAN, SEYMEN OLMA YOLUNDA
        Bu öğrencilerinden biri de Erdoğan Şahinoğu  İlkokulu 3. sınıf öğrencisi otizm tanılı Emre Civan Toy.
        Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka,Erdoğan Şahinoğlu ilkokulu öğrencilerine Seymenlik ve bacıerenlik eğitimi verdiklerini belirterek, ''30 erkek öğrencimize seymenlik, 30 kız öğrencimize de bacıerenlik eğitimi veriyoruz. Okulun kültür ve spor salonunda gerçekleştirdiğimiz çalışmaları seymen ve bacıeren arkadaşlarla gerçekleştiriyoruz. Seymenlik eğitimi alan öğrencilerimiz arasında  otizm tanılı Emre Civan adında bir öğrencimiz de var. İkinci haftada olmamıza rağmen Emre'nin yaklaşımını, uyum ve istekliliğini çok olumlu buluyorum. Emre Civan, adı gibi Civan bir seymen olacak. Emre yakın zamanda seymen kıyafeti giyecek ve inşallah bu yıl Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılı kapsamında düzenlenecek kutlama töreninde kortejde arkadaşlarıyla birlikte yer alacak'' dedi.
          Emre'nin annesi Özge Toy da, ''Atipik otizm tanılı oğlum, 8 yıldır yoğun eğitim alıyor. Akademik eğitiminin yanı sıra aldığı müzik ve spor eğitimleri ile de günlük yaşam becerileri ve sosyal iletişim anlamında ciddi bir ilerleme katetti. Okulda hiç bir etkinlikte ayrı tutulmadı, ilgisi ve yeterli olduğu ölçüde hepsine katıldı. Yeni başlayan seymen eğitimine de katılması ve keyifle sürdürmesi bizi çok mutlu ediyor. Biz aile olarak Emre'nin mutlu, huzurlu, kendi ayakları üzerinde duran bir birey olması için çaba gösteriyoruz. Seymenlik eğitimi içerisinde arkadaşları ile sosyalleştikçe daha heyecanlı, mutlu olduğunu hissettim. Otizmli bireylerin en önemli ihtiyacı kabullenilme ve içinde bulundukları sosyal grup ile bütünleşmelerini sağlayacak desteklerdir. Kimseyi ayrıştırmadan her bireyin hak ettiği yaşam kalitesinde yaşamasının desteklendiği bir toplum olmamızı dilerim'' ifadelerini kullandı.
          Her konuda farkındalık yaratan Ankara Kulübü Derneği  Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler..
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları