https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM BİR SERGİ

Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nun projesi kapsamında, Ulucanlar Sanat Sokağı Sanatçıları ve diğer sanatçılarla uyguladığı ''Maruf Sanatlar'' sergisi 29 Nisan 2019 tarihinde Ulucanlar Cezaevi Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

01.05.2019 14:35 tarihinde yayınlandı 572 defa okundu 1 defa yorumlandı
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM BİR SERGİ
      Küratörlüğünü Ressam Selma Bora'nın yaptığı serginin organizatörlüğünü Ebru Süner, Mükerrem Taşkapılıoğlu, Demet Adalı, Nursel Korkusuz, Ebru Güllü, Ali Rıza Başpınar ve Ayşe Nur Baltacı üstlendi. 
         Sergide, bir yıl boyunca 180 öğrencinin canla başla çalışarak hazırladıkları; Tezhip, Keçe, Dekoratif El Sanatları, Kanaviçe, Kaligrafi, Heykel, Taş Bebek, Kaat-ı Teknoloji Tasarım,görsel Sanatlar ve Kumaş Boyama sergilendi.
            Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu Müdürü Hüseyin  Pınarcı, ''Çocuklarımıza geçmişin becerilerini ve kültürünü öğretip, geleceğin becerilerini ise ellerindeki mevcut teknolojiyle geliştirip, doğru kullanıma yönlendirmeyi hedefledik. Çizdiğimiz hedeflere ulaşmanın en iyi yollarından birinin de sanat olduğu düşüncesiyle okul bünyesinde öğrencilerimize, sanatsal yeteneklerini sergileme fırsatı vermek adına bu çalışmaları düzenledik'' diye konuştu.
             Sergiye Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Muzaffer Gül ve Gökhan Özdemir, Altındağ Halk Eğitim Müdürü Hakan Çınar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal İşler Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu katıldı. 
              Küratör Selma Bora'nın da yaptığı konuşmadan sonra, Ertuğrul Gazi Ortaokulu Öğretmen ve öğrencileri canlı müzik performansı sergilediler. Bir çok sanatçının da katıldığı sergide, Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği Genel Başkanı Yalçın Mıhçı'nın müzik eşliğinde söylediği şarkılar çok beğeni aldı.
             Bu muhteşem sergi için, başta okul müdürü olmak üzere, müdür yardımcılarından öğretmenlerine, okul görevlilerinden öğrencilerine ilgi çok büyüktü.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları