https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ONUR HAREKETİ VE BAŞKAN YAŞAR AYDIN

Onur hareketi öncülüğünde oluşan Onur İttifakı ''Kararlı ve Onurlu Bir Millet Yürüyüşü'' sloganıyla başlamış olduğu yurt gezilerine hız kesmeden devam ediyor.

04.07.2020 01:01 tarihinde yayınlandı 202 defa okundu 0 defa yorumlandı
ONUR HAREKETİ VE BAŞKAN YAŞAR AYDIN
Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Bursa, Balıkesir ve İzmir gibi şehirlerde Onur İttifakı'na büyük katılım sağlandı.
      Kovit-19 salgınına rağmen Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın'a, Trakya'da ve Ege Bölgesi'nde büyük katılım oldu. Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Pirbudak başta olmak üzere Genç Fikirler Derneği Başkanı ve Genç kalemler Platformu Başkanı Sevgi Yeşilmen ve onlarca Sivil Toplum Kuruluşları toplum ve kanaat önderlerinden oluşan büyük bir kitle, Onur İttifakına destek açıklaması yaptı.
      Araştırma şirketlerinin verilerine göre, Cumhur ve Millet İttifakından sonra üçüncü ittifak olarak siyaset arenasında yer bulan Onur İttifakına Türkiye genelinde, son haftalarda 10 bine yaklaşan yurttaş katıldı. 
      İktidar ve muhalefetin bir taraf, Onur İttifakı'nın bir taraf olduğunu söyleyen Başkan Aydın, ''Bizim dedelerimiz, bizler bu ülkelerde başı dik, karnı tok, onurlu yaşayalım diye Kurtuluş Savaşı'nda canlarını verdi. Devlet kurdular. O günden bugüne kurduğumuz bu devlette ne karnımız doydu, ne de huzur bulduk. Cephede can veren dedelerimize kimse, sen Türk müsün, Kürt müsün, Alevi misin, Sünni misin? diye sormadı. Şimdi ise, ne bizim acımızı duyuyorlar, ne de açlığımızı görüyorlar. İşte; Onur İttifakı, bu duruma sessiz kalmayan asil milletin onurlu çığlığıdır'' diye konuştu. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları