https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN BATMAN'DA

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Batman ziyaretinde, bölgesel yayın ağına sahip Radyo Yüksel'de Tuba Yavuz'un konuğu oldu.

17.02.2020 10:22 tarihinde yayınlandı 363 defa okundu 0 defa yorumlandı
ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN BATMAN'DA
           Çalışmalarına Ankara'dan başlayan Onur Hareketi Lideri Aydın geçtiğimiz hafta güneydoğu illerini ziyaret etti. Batman'a da uğrayan Yaşar Aydın, basın kuruluşlarını ziyaret etti. Radyo Yüksel'e  konuk olan Aydın, çalışmalarını radyo stüdyosundan Batmanlılarla paylaştı.
          Aydın, ''48 yaşındayım. 13 yaşından beri siyasetin içindeyim. Önemli gençlik kurulu başkanlıkları yaptım. Belli bir dönem Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptıktan sonra, 1993 yılından beri Onur Hareketi Liderliğini yürütüyorum. Son 9 yıldan beri Türkiye'yi  il il, ilçe ilçe geziyorum. 40'a  yakın ülkeden ödül aldım. İnsanlarla ilgili her zaman bir tavrımız, bir duruşumuz olmuştur. İnsanın kimliği, inancı, bizim için fark etmez'' diyerek açıklamalarına şöyle devam etti, ''Onur Hareketi 1993 yılında kurulan bir siyasi harekettir. Siyasi söylemini, duruşunu veye ana omurgasını, insan onuru üzerine kurmuştur. Yani biz insan onurunu, uğruna mücadele edilecek en büyük dava olarak görüyoruz. Bizim dış politikayla ilgili olan fikrimiz, bizim ekonomi ile olan ilgimiz, insan onuru üzerinden kurgulayıp çözümlüyoruz'' 
         Aydın açıklamalarının devamında ise, ''Onur Hareketinin Türkiye'deki muhatapları, birebir hedef kitlesi, bu ülkede yaşayan her bir ferttir. Her birinin kaderi birbirine bağlıdır. Bu ülkedeki yurttaşların kaderi, birbirinin huzuruna bağlıdır. Siyasetçiler bunu iyi anlatmalı. İnsan üzerine kurgulanmayan siyasetin, bu ülkeyi refaha çıkarması imkansızdır'' diye ifade etti.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
DERLEYEN: FARUK ÇİFTÇİ

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları