https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÖĞRENCİLERE SIFIR ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİM SEMİNERİ

Aksu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü “Atık Yönetim Planı” ve “Sıfır Atık Projesi” çerçevesinde Çalkaya 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Çalışması Eğitim Semineri verdi.

14.11.2019 16:24 tarihinde yayınlandı 195 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÖĞRENCİLERE SIFIR ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİM SEMİNERİ
   Temizlik İşleri Müdürlüğünden Çevre Teknikeri Zeynep Demirel tarafından verilen Eğitim Seminerinde öğrencilere ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar anlatılarak, doğaya zararlı atıkların ayrı ayrı toplanması ve geri dönüşüme gönderilmesiyle hem çevre kirliliğinin önlendiği hem de doğal kaynakların korunduğu anlatıldı. Seminerde ayrıca atıkların kaynağında ayrıştırılması, atıkların geri kazandırılarak ekonomiye katkı sağlanması, atık miktarının azaltılarak doğal kaynakların verimli kullanılması ve Sıfır Atık Projesi hakkında bilgiler verildi.
  Atıkların geri dönüşüm sayesinde yeniden kullanıma kazandırılmasının ülke ekonomisine sağladığı katkılardan da söz edilen eğitim seminerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, çevre bilincinin küçük yaşlarda oluşturulması amacı ile düzenlenen eğitim seminerlerinin, ilçede bulunan diğer okullarda da devam edeceğini belirterek, ikinci ve üçüncü sınıflardan oluşan toplam 1700-2000 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları