https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

NİLGÜN BAYRAKTAROĞLU ESERLERİYLE KURSART SANAT GALERİSİNDE

Ressam Nilgün Bayraktaroğlu Camaltı karışık teknik çalışmaları ile 4 Kasım 2019 tarihinden itibaren Kursart Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşuyor.

07.11.2019 09:04 tarihinde yayınlandı 505 defa okundu 0 defa yorumlandı
NİLGÜN BAYRAKTAROĞLU ESERLERİYLE KURSART SANAT GALERİSİNDE
          Eskişehir doğumlu olan Nilgün Bayraktaroğlu, Gazi Üniversitesi Resim Bölümü Grafik dalından mezun oldu.1986 yılında TRT Ankara Televizyonu Artistik Hizmetler Müdürlüğü Grafik  Bölümü'nde Ressam-Animatör olarak göreve başladı. Çocuk programlarında resim, grafik, illüstrasyon , canlandırma, jenerik ve afiş çalışmaları yaptı.
         Sanatçımız 1990 yılında TRT adına katıldığı 3. Ankara Uluslararası Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, Canlandırma  (Animasyon) dalında  ''Arıza'' adlı yapıtıyla birincilik ödülü aldı. 1992'de  TRT adına katıldığı 4. Ankara Film Festivali Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması dalında, ''Sıfır Noktası'' adlı yapıtıyla Seçici Kurulu Özel Ödülü aldı. 1993 yılında ise  yine TRT adına katıldığı 5. Ankara Film Festivali Ulusal Film Yarışması Animasyon Dalında ''Çöpname'' yapıtı ise gösterime girdi.
        Bayraktaroğlu'nun, TRT'den emekli olduktan sonra birçok yayınevine kitap kapağı tasarımı, resimleme ve çocuk kitaplarına illüstrasyon çalışmaları oldu. Aynı zamanda ''Kadın ve Kedi'' portre temalı akrilik resim çalışmalarına ağırlık verdi.Sanatçımız halen, kendisinin geliştirdiği karışık teknik tarzıyla  ''Türk Mitolojisinde Tanrıçalar'' temalı resim çalışmalarına Ankara'da devam etmektedir. 
        Kıymetli sanatçımız Nilgün Bayraktaroğlu'nu tüm başarılarından ötürü kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları