https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

NECATİ YALÇIN'IN SON KİTABI ''YAZDIĞIM ANKARA'' ÇIKTI

Araştırmacı-Yazar Dr. Necati Yalçın'ın ''Yazdığım Ankara'' kitabı çıktı. Yalçın geçen haftalarda, Ankara Anafartalar Caddesi İstiklal Konak'ta 100. Yıl sunumu ve imza günü yaptı.

11.06.2019 13:09 tarihinde yayınlandı 404 defa okundu 1 defa yorumlandı
NECATİ YALÇIN'IN SON KİTABI ''YAZDIĞIM ANKARA'' ÇIKTI
    Dr. Necati Yalçın 1964  Artvin doğumlu olup, Gazi Üniversitesi  İngilizce Öğretmenliği'nde lisans, Marmara Üniversitesi İngilizce İnsan  kaynakları'nda yüksel lisans ve Ege Üniversitesi İletişim'de doktora yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerinde, teğmen-albay rütbelerinde Kuleli, Maltepe, Harbiye ve Kara Havacılık Okulu ile Lefke Avrupa Üniversitesi'nde öğretmen ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.
        Yalçın, iletişim, eğitim, tarih, sanat ve kent üzerine akademik yazılarının yanında gazete, dergi ve internet sayfasında köşe yazarlığı yaptı. ''Halkla İlişkiler, Milli Mücadele ve Cumhuriyet'in Açık Hava Müzesi Ankara'' kitaplarıda bulunan yazarımız yazmanın yanında; radyo, televizyon, okul, kurum ve kuruluşlarda Ankara'yı anlatıyor.
         Bu kitapla, sadece Ankara'yı  gezmeyeceksiniz  diyen Yalçın; ''Dikmen sırtlarında,Mustafa Kemal ve arkadaşlarına ''Hoş geldiniz'' diye bağıracak, bir asır öncesine gideceksiniz. St. Petersburg meydanına gidecek, özçekim yapacaksınız. İstasyondaki evin merdivenlerini çıkarak, ihanet ve çıkılan odada lambayı yakarak bağlılığı yaşayacaksınız. Mimar Taut, ve Egli'nin peşine düşecek yorulacak ama  bitmesini istemeyeceksiniz'' diyerek kitabını anlattı. Yalçın'ın bu kitabı dışında, 5 Ankara kitabı daha tamamlanmak üzere.
         Ben kitabı okudum. Kitabı yaşayan biri olarak, kıymetli Necati Yalçın hocamıza başarılarının devamını dilerim, ve siz de okuyun derim.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları