https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MUTLU AİLELERDE MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞİYOR BUNLARDAN BİRİ DE ÖYKÜ DURMUŞ

Konuğum, Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Taytan Mahallesi'nden Öykü Durmuş. Öykü, babası çiftçi olduğu için köyde yaşıyor. Bu köyde okuyor. Başarılı bir çocuk.En büyük sevdası resim yapmak.Bundan sonrasını Öykü'den dinleyelim;

21.10.2020 13:51 tarihinde yayınlandı 229 defa okundu 1 defa yorumlandı
MUTLU AİLELERDE MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞİYOR BUNLARDAN BİRİ DE ÖYKÜ DURMUŞ
Öykü'cüğüm, bize kendini tanıtır mısın? Nerede yaşıyorsun, neler yapıyorsun?
      Ben Öykü Durmuş. 11 yaşındayım. Çok güzel bir köyde yaşıyorum. Bütün köy akrabayız. Doğa çok güzel. Zaten bulunduğumuz yer, Durmuşlar Sokağı diye geçiyor. Bu yıl 5. sınıfa başladım. Okullarımız kapalı olduğu için online derslerime sabah giriyorum. Sonra ailemle kahvaltımızı edip, kitap okuyorum, test çözüyorum. Ardından yine derse giriyorum. Akşam olunca, önce odama çekilip ödevlerimi yapıp sonra ailemle sohbet ediyoruz. Ailemle olmayı çok seviyorum.
     Bize aileni anlatır mısın?
       Annem, babam ve ağabeyim var. Annem; Çok güzel, çok sabırlı hemde asla pes etmeyen bir kadın. Ağabeyim; Çok yakışıklı, çok çalışkan, bana her konuda yardımcı oluyor. Babama gelince; Çok bilgili, çok kitap okuyor ve dayanıklı bir baba. 
       En çok ne yapmak mutlu ediyor seni?
        Resim çizerken ve kitap okurken çok mutlu oluyorum. Babamla evimizin yanındaki dağa çıkıyoruz. Ben orada resim yapıyorum. Doğada gezmeyi çok seviyorum. Bizim burası çiçek kokuyor. 
       Resim hayatının neresinde yer alıyor?
        Ben kağıda hayallerimi çiziyorum. İlk resmimi 6 yaşında yaptım.Ailemi çizdim. En üste annemi koydum. Ailece el eleydik.  Her sabah ilk önce resim çizip hayalleremi yansıtıyordum. Sonra akrabalarım vardı resimlerimde. Babamın doğum gününde birbirimize hediyeler verirken çizdim bir keresinde de. Ağabeyim çok güzel resim yaptığı için bana bilmediğim şeyleri öğretiyor. Kurslara da gittim. Okulda  Seda öğretmenimiz resimlerimle çok ilgileniyor. Geçen yılda Özkan öğretmenim çok destek olmuştu bana. Güzel Sanatlar okumayı düşünebilirim ama esas İç Mimar olmak istiyorum.
       Pandemi süreci yaşıyoruz. Neler hissettirdi sana?
         Ben okulumu, öğretmenlerimi, arkadaşlarımı çok seviyordum Onlardan ayrı olmak çok üzdü beni. Onları özlüyorum. Şimdi okulumuz açık olsaydı bir sürü etkinlik yapardık. Bizim oturduğumuz yerde korona hiç olmadı. Buna seviniyorum. Temiz havada hep dışardayız. 
      Sence arkadaşlık nedir, yaşıtlarına neler söylemek istersin?
        Anlatılamayacak bir şey.  Arkadaşlarımı çok seviyorum.Karşılıksız bir sevgi, onlara güvenmek çok güzel. Yaşıtlarım çalışsınlar, çok okusunlar.  Hayallerimize ulaşmak için uzun bir yol kat etmemiz gerekir. Ama oyunda oynasınlar. Arkadaş edinsinler, aileyle vakit geçirmeyi ihmal etmesinler. Sosyalleşmek adına bunlar olmalı. Daha başarılı oluruz.
      ''Küçük Öykü'nün anlattıklarını aynen yazıya geçirdim. Ders çıkarılacak bir röportaj oldu. Sanki Öykü, bu dünyaya mutluluk dağıtmak için gelmiş hissi uyandırdı bende. Tabii burada aileninde büyük payı var. Ben bu güzel aileyi kutluyorum. Öykü hep mutlu yaşa, başarılı ol''
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları