https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MUSTAFA ORUÇ; DURMUŞ ALİ ARSLAN’DAN BAŞKASINI DESTEKLEMEM MÜMKÜN DEĞİL

Hakkında çıkan ‘DSP Adayı İsa Yıldırım’ı destekliyor’ iddialarına cevap veren CHP’li Mustafa Oruç, “5 yıldan beri CHP’nin meclis üyesi olarak gücüm yettiğince doğru bildiğimi savunarak, karınca misali yangına su taşır gibi niyetim doğrultusunda hizmet etmeye çalışıyorum. Bunun aksi bir söylem mümkün değil. Bizim geldiğimiz yer de gideceğimiz yer de CHP’nin kademeleridir” dedi

28.03.2019 10:19 tarihinde yayınlandı 1097 defa okundu 0 defa yorumlandı
MUSTAFA ORUÇ; DURMUŞ ALİ ARSLAN’DAN  BAŞKASINI DESTEKLEMEM MÜMKÜN DEĞİL
DSP Adayı İsa Yıldırım’ı desteklediğine dair çıkan söylentilere CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Oruç ateş püskürdü. Hakkında konuşulanların ve yayınlananların asılsız olduğunun altını çizen Oruç, “Bizim partimizin Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde ittifak yaptığı parti İYİ Partidir. Bizim dava insanları olarak ve örgüt bilinci olan kişiler olarak bunun dışında davranışta bulunmamız tamamen yanlıştır. Yaşadığımız ilçede bulunduğumuz konum, mesleğimiz, eş dost akrabalık bağları ve geçmişe dönük muhabbetlerden kaynaklı olarak her farklı siyasi görüşten insanlar birlikteyiz. Bu insanlarla muhabbet etmemiz, gülmemiz, üzülmemiz, aynı anı paylaşmamız demek o insanlarla aynı siyasi kültürü paylaşacağımız anlamına gelmez. Biz gücümüz yettiğince, aklımız erdiğince Aksu’da Millet İttifakının adayı Durmuş Ali Arslan’ı, Büyükşehirde de Muhittin Böcek’i destekleyip yerelde iktidarı sağlayarak hem ilçemize hem de ilimize hizmet etmenin derdindeyiz. Bunun dışındakiler tamamen insanların algı yaratma ve art niyetli yaklaşımlarıdır” diye konuştu.
 
HER İKİ TARAFA DA ZARAR
‘Kazanan kim olursa olsun başkan olduğunda tüm Aksu’yu kucaklamayacak mı?’ diye soran Oruç, başkanın da yönetim kadrolarının da seçimden sonra tüm Aksu’yu kucaklayacaklarını söyleyerek şöyle devam etti: “Yüz yüze bakacağız, hepimiz aynı yerdeyiz. Farklı partiden çıktık diye birbirimize selam vermeyelim mi? Hayırlı olsun demeyelim mi? Mantıken benim bir CHP’li olarak Aksu’da Durmuş Ali Arslan’dan başkasını desteklemem mümkün değil. Sadece yanlış algı ve yanlış yorumlar var. Ben siyasi destek için hiçbir yere gitmiyorum. Mevlit, sünnet, düğün gibi yerlere gidebiliriz ve oralarda karşılaşabiliriz. Bizim bir davette karşılaşmamız farklı yönlere çekildi. Bunlara gerek yok. Her iki tarafa da zarar. O insanların da böyle bir beklentisi olamaz. Bizim de böyle bir gayemiz yok.”
PROPAGANDA SEÇİMİN DOĞASINDA VAR
Seçim zamanında olunduğu için adayların vatandaşları topluluk halinde gördüğü yerlerde propagandalarını yapmalarının doğal bir durum olduğuna vurgu yapan Oruç, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu insanın ve seçimin doğasında vardır. Bunun aksini düşünmek yanlıştır. Gazetecilik insanlara doğruyu aktarmaktır. Sizin yaptığınız gibi benim ağzımdan çıkan neyse onu paylaşmanızdır. Biz hiç bir zaman hiçbir yere gitmedik. Atadan ecdattan CHP’liyim. Yaşım gereği gençlik ve üst kademelerin hepsinde hizmet etmeye çalıştım. 2014 yerel seçimlerinde de genel merkezimizin, il ve ilçe teşkilatımızın, mevcut adayların teveccühüyle meclis üyesi yazıldım. 5 yıldan beri de CHP’nin meclis üyesi olarak gücüm yettiğince doğru bildiğimi savunarak, karınca misali yangına su taşır gibi niyetim doğrultusunda hizmet etmeye çalışıyorum. Bunun aksi bir söylem mümkün değil. Bizim geldiğimiz yer de gideceğimiz yer de CHP’nin kademeleridir. Onun ilkeleri doğrultusunda siyaset yapıp hizmet üretmektir. Bunun haricinde herhangi bir siyasi söylem ve eylem şu an için mümkün değildir. Partimizin aldığı ittifak kararıyla bizim ona uymamız kadar doğal bir şey yoktur. Bunun aksi mümkün değildir.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları