https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MURATPAŞA’DAN ÖRNEK DUYARLILIK

Muratpaşa Belediyesi çalışanları, 20 yaşında arkasında “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var” mesajı bırakarak hayata veda eden üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin ardından bir öğün yemek paralarının üniversite öğrencilerine burs olması için Adalya Vakfı’na bağışladı.

06.01.2020 14:21 tarihinde yayınlandı 180 defa okundu 0 defa yorumlandı
MURATPAŞA’DAN ÖRNEK DUYARLILIK
   İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin twetterdan paylaştığı notun ardından intiharı tüm Türkiye’yi yasa boğarken Antalya’da Muratpaşa Belediyesi çalışanları örnek bir duyarlılığa imza attı.
“Gençlerimiz ‘1 liraya karnı doyurabilir miyim’ demesin” başlığı altında bir araya gelen belediye çalışanları bir öğünlük yemek paralarını üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılması için Adalya Vakfı’na bağışladı. Belediye çalışanlarının başlattığı kampanyaya meclis üyeleri de destek verdi.
Diğer yandan Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, örgün eğitimde üniversite öğrenimlerine devam eden gençlere “Üniversite öğrencisi kardeşim, Muratpaşa’nın sofrasında her zaman yerin var” diye seslenerek öğle yemeklerinin ücretsiz olacağını açıkladı.
   Kreşlerden, destek eğitim kurs merkezleri ve üniversiteye hazırlık kurslarına eğitimin her alanında yer alan Muratpaşa Belediyesi, bu çalışmaların yanı sıra, 2019-2020 eğitim yılında bin 123 üniversite öğrencisini eğitim yardımı kapsamına aldı. 397 öğrenci Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı’nca desteklenirken 726 üniversite öğrencisine Muratpaşa Belediyesi doğrudan yardımda bulunacak.   
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları