https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MURATPAŞA BELEDİYESİ'NDEN 5 OKUL BAHÇESİNE SPOR SALONU

Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muratpaşa Belediyesi arasında 5 okulda yapılacak olan spor salonları için protokol imzalandı.

10.07.2019 13:56 tarihinde yayınlandı 193 defa okundu 0 defa yorumlandı
MURATPAŞA BELEDİYESİ'NDEN  5 OKUL BAHÇESİNE SPOR SALONU
Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Vali Münir Karaloğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve yöneticiler katıldı. 

Salonlardan Herkes Faydalanabilecek
Muratpaşa Belediyesi tarafından okul bahçelerine yapılacak spor salonlarının ders saatleri dışında mahalle sakinlerine ve spor kulüplerine de açılacağını belirten Vali Münir Karaloğlu, “Salonlarımızı belediyemiz yapacak. Elektriğini, suyunu, temizliğini yönetimiyle ilgili kısmını da belediyemiz devam ettirecek. Bu devamlılık arz etmesi bakımından da önemlidir. Çünkü hem okul hem okul dışı kullanım yoğun olacağından dolayı bu tip ihtiyaçlarda çok olacak. Güzel bir uygulama olacak. Ben bütün belediyelere örnek olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Okulların uzatmadan bitirileceğini ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Genelde Türkiye’mizde olimpik sahalardan inşa etmeye başladık. Bu durumda yeterince sporcu yetiştiremememize hatta dışardan sporcu getirmemize sebep oldu. Oysa biz Muratpaşa’da doğu metodu uygulamaya çalışıyoruz. Valimizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla önce antrenman tipi çok sayıda spor salonu yapıp onları da olimpik salonda değerlendirmeye yönelik planlama içerisindeyiz” dedi. 

Muratpaşa Belediyesi tarafından daha önce ki yıllarda 5 spor salonu yapıldığına değinen Uysal, “Kızılarık bölgesinde bir arsamız var. Orda komplike teknoloji merkezi ve yarı olimpik bir yüzme havuzu, küçük bir spor alışveriş merkezi, amatör spor salonlarını da içeren kapsamlı bir olimpik standartlı tesis yapacağız. Okullarımıza yaptığımızın dışında iki ayrı tesisimizi de tamamladık. Toplam 14 tesisimizi bir olimpik salona bağlamış oluyoruz. Bu piramitte Türkiye’mize örnek olabilecek bir tesisleşme modelidir. İnşallah bu projenin şehrimize büyük katkıları olacak. Valiliğimize ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müze çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Münir Karaloğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan protokolü imzalayıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları