https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MİLLİ DANSÇILARIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLCUSU

Almanya'nın Bonn kentinde 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Tekerlekli Sandalye Dans Dünya Şampiyonası'nda, Türkiye'yi 8 sporcu temsil edecek.

29.11.2019 09:29 tarihinde yayınlandı 289 defa okundu 0 defa yorumlandı
MİLLİ DANSÇILARIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLCUSU
        Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre,şampiyonaya antrenör Gazi Umdu yönetiminde hazırlanan Dans Milli Takımı, Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki çalışmalarını tamamladı.
        Milli kafile, 28 Kasım Perşembe günü Almanya'ya hareket edecek. 350'ye yakın sporcunun yer alacağı şampiyonada, milli dansçılardan kadınlarda Yeliz Güllü, Elif Şima Umdu, Yeşim Eryiğit, Gizem Sarıgöl, erkeklerde ise Abdülkadir Ünal, Osman Ertöz, Mehmet Sefa Öztürk ve Burak Polat madalya mücadelesi verecek.
        Milli Takım Antrenörü Gazi Umdu, şampiyonaya sıkı bir şekilde hazırlandıklarını vurgulayarak, ''Takım olarak yoğun bir odaklanma içerisindeyiz. Çok iddialıyız ve şampiyonaya hazırız. Bu yarışmaya 4 yıldır hazırlanıyoruz. Her sporcumuzun hayali paralimpik oyunlarına katılmak ancak tekerlekli sandalye dans sporu, paralimpik oyunlarında yer almıyor. Dolayısıyla bizim hedefimiz, dünya şampiyonasına katılmaktı,bunu gerçekleştirdik. Dünyada bu spor 50 yıldır var ancak biz son 5 yılını yakalayabildik.Kısa zamanda birçok madalya kazandık. Geç başladık ama çok iyi seviyelere yükseldik İyi sonuçlar alarak ülkemizi gururlandıracağız'' değerlendirmesinde bulundu.
        Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız sporcularımıza başarılar diliyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları