https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MESLEKİ EĞİTİMDE GİRİŞİMCİLİK ERASMUS PROJESİ

Sincan/Şehit Özgür Can İnce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ''Mesleki Eğitimde Girişimcilik'' isimli Erasmus+ Projesi kapsamında; 23-29 Şubat 2020 tarihleri arasında; Türkiye, Macaristan, Portekiz ve İtalya ortak ülkelerinden toplam 28 öğrenciye ve 9 öğretmene ev sahipliği yaptı.

13.03.2020 09:38 tarihinde yayınlandı 221 defa okundu 0 defa yorumlandı
MESLEKİ EĞİTİMDE GİRİŞİMCİLİK ERASMUS PROJESİ
          Okul Müdürü Emin Aslan ve proje koordinatörü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Burcu Çoban, ortak ülkelerle bir hafta boyunca, proje yönetim ekibi ile  ''Mesleki Eğitimde Girişimcilik'' konusunda, uluslararası öğrenme-öğretme faaliyetleri düzenleyerek mesleki eğitime Avrupa boyutunda katkılar sağlandı.
         Öğrencilerin yenilikçi ve nitelikli istihdamlarını sağlamayı temel amaç edinen projede; mesleki eğitimde girişimcilik konusunda, öğrencilerin kendi potansiyellerini keşfetmesi, geliştirmesi, yaratıcılıklarını özgürce kullanmalarını ve alanlarıyla ilgili bilişsel, sosyal, ticari, çevresel ve dil becerilerini geliştirmesi hedeflenmekte.
         Öğrencilerin mesleki eğitimde sadece çalışan değil, istihdam yaratan bireyler olmaları sloganıyla yola çıkılan projenin bir haftalık sürecinde; 21. yüzyıl girişimcilik modelleri semineri, ürün reklamı hazırlama, rap müzik ile kariyer planlarını anlatan potcast hazırlama, Sincan Belediyesi Zeytindalı Kültür Merkezi'nde ebru sanatı yapma, evsahibi öğrencilerle birlikte ev yapımı yiyecek ve içecek standı kurma, kültürel aktiviteler kapsamında Anıtkabir, Ankara Kalesi ve Rahmi Koç Müzesi ziyaretleri, Sincan Organize Sanayi yetkilileri ile konferans ve fabrika ziyareti gibi faaliyetler gerçekleştirildi.
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları