https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MERYEM KILINÇ SERGİSİ ''RENKLERİN ŞARKISI'' ANKÜSEV'DE

Ressam Meryem Kılınç'ın ''Renklerin Şarkısı'' resim sergisi muhteşem bir açılış yaptı.Sergi 9 Aralık 2019 tarihinde, Ankara Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi (ANKÜSEV)' de yoğun bir kalabalıkla açıldı.

14.12.2019 09:47 tarihinde yayınlandı 399 defa okundu 0 defa yorumlandı
MERYEM KILINÇ SERGİSİ ''RENKLERİN ŞARKISI'' ANKÜSEV'DE
         1973 İstanbul doğumlu olan Kılınç ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra, resim teknikleri, kompozisyon ve boyama üzerine bilgiler alarak resim sevgisini geliştirdi. Eserler üretmeye başladı. Sanatçımız, 2000 yılından itibaren İstanbul, Ankara ve Anadolu'nun çeşitli illerinde karma sergilere ve çalıştaylara katılarak çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca resim konusunda akademisyenlerden yeni bilgiler ediniyor. Yapıtlarında daha çok sıcak renkler kullanmaktadır. Yeni hiperrealist yapıtlar üreten Kılınç, kendi atölyesinde yağlı boya ve pastel çalışmalar yapıyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Meryem Kılınç atölyesinde gençlere, çocuklara resim dersleri vererek sosyal çalışmalara da katılıyor.
            ''Renklerin Şarkısı'' resim sergisi 27 Aralık 2019 tarihine kadar ANKÜSEV'de sanatseverleri bekliyor.
          Son derece duyarlı bir sanatçı olan Kılınç, gülen gözlerindeki ışığı resimlerine yansıtıyor adeta...Çevresi tarafından çok sevilen sanatçımıza başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları