https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MANSUR YAVAŞ'TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK GELDİ

Verdiği sözlerin hepsini yerine getirmesiyle tanınan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir yenisini daha ekledi. Yavaş, sağlık çalışanlarına yönelik sözünü tuttu.

28.03.2020 14:39 tarihinde yayınlandı 204 defa okundu 0 defa yorumlandı
MANSUR YAVAŞ'TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK GELDİ
        Toplumsal dayanışma kapsamında yeni uygulamaları hayata geçiren Yavaş, sağlık çalışanlarına önce ücretsiz ulaşım daha sonra da konaklama imkanı getirdi.
         Yavaş, ''Koronavirüs salgını sebebiyle yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarıyla omuz omuza vermek istedik, onların hayatını kolaylaştırmak amacıyla düğmeye bastık'' dedi.
         Sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışanların istirahat edebilmesi için Başkan Yavaş'ın talimatıyla Bilkent'te sağlık tesislerine yakın alana ilk etapta tek odalı, 60 yatak kapasiteli 3 konteyner ev yerleştirilmesi için çalışmalara başlandı. Sağlık çalışanları evdeki yakınlarını risk altına atmadan konteyner evlerde hem konaklayabilecek hem de tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
          Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünün de sağlık personeli için konaklama talebini karşılıksız bırakmayan Başkan Yavaş, ilk aşamada 100 yataklı öğrenci yurdunu kiralayarak sağlık çalışanlarına tahsis etti.
          Hacettepe ile Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'ne yakın konumda bulunan yurtta kalacak olan sağlık personeli burada istirahat edebilecek. Ankara'da görevli fedakar sağlık personeli için gerekli tüm çalışmaların sürdürüldüğünü sosyal medya üzerinden duyuran Yavaş, ''Salgın süresince yoğun mesai ile çalışan Hacettepe Üniversitesi sağlık personelinin talebi doğrultusunda, ilk aşamada 100 yataklı öğrenci yurdunu kiralanarak tüm sağlık çalışanlarına tahsis ediyoruz'' dedi.
          Teşekkürler Mansur Yavaş...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları