https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MADIMAK'TA KADLEDİLENLER ANKARA'DA ANILDI

Pir Sultan Abdal Derneği Ankara Şubesinin düzenlediği anma etkinliğinde, 2 Temmuz 1993'de Sivas'ta yaşanan olaylarda ölenler, Ankara Çankaya Belediyesi 2 Temmuz Anıt Park'ta anıldı.

03.07.2019 15:12 tarihinde yayınlandı 248 defa okundu 0 defa yorumlandı
MADIMAK'TA KADLEDİLENLER ANKARA'DA ANILDI
         Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde gerçekleşen anma etkinliğine CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, Madımak olaylarında yakınlarını kaybeden aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
       Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ''Sevinçler paylaştıkça çoğalır. Acılar ise paylaştıkça azalır. Ancak bazı acılar vardır ki ne kadar paylaşılsa da dinmez. Sivas katliamının acısı da dinmeyecek. Türkülerini dinlediğimiz, şiirlerini okuduğumuz 33 can Sivas'ta yakıldı.Onları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Gücünü Hacı Bektaş'tan, Pir Sultan'dan, Nazımlar'dan, Denizler'den alanlar asla yenilmezler. Bilinsin ki Mustafa Kemalciler asla yenilmezler. Ben katliamda hayatlarını yitirenlerin ailelerinde o vakur duruşu gördüm. Onların bir kez daha ellerinden öpüyorum.Her şey güzel olacak, insanlık kazanacak'' diye konuştu.
          Anıt Parkı dolduran yüzlerce kişi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şubesi sanatçılarının hayatını kaybedenler için söylediği türkülere eşlik ettiler.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları