https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MADDE BAĞIMLILIĞI TOPLUMSAL DUYARLILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulunca 19 Ekim 2019 tarihinde ''Madde Bağımlılığı Toplumsal Duyarlılık Bilgilendirme'' toplantısı parti genel merkezinde yapıldı.

21.10.2019 11:30 tarihinde yayınlandı 229 defa okundu 0 defa yorumlandı
MADDE BAĞIMLILIĞI TOPLUMSAL DUYARLILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI
         CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, ''Bağımlılık suç değil, bir sağlık ve eğitim sorunudur. Kendisini anlatamayan insanın çaresizliğidir.Bağımlılığın nedenlerini sorgulamadan önce bağımlı insanı sorgulamak ve suçlamak çözümden kaçmak, çözüm üretememektir.diye başladığı konuşmasında, Uyuşturucu ve Uyuşturucu İzleme Merkezi tarafından (EMCDDA) hazırlanan 2019 raporuna değindi.
          Raporda uyuşturucuyla mücadele alanında çok sert yasalara sahip olmasına karşın Türkiye'nin uyuşturucu kaçakçıları tarafından kullanılan önemli bir transit ülke olduğuna işaret edildiğini aktaran Kaya, ''Uyuşturucu kullanımı 15 ile 35 yaş arasında yaygın olduğu görülmektedir. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 2019'da alkol ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisi görenlerin sayısının son 13 yılda yüzde 2 bin 200 artmıştır'' diye konuştu.
         CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener de madde bağımlılığının Türk gençliğinin meselesi olduğunu ve meselenin kaynağına inmek gerektiğini dile getirdi.
         Toplantı, Pof. Dr. Nesrin Dilbaz'ın  ''Bağımlı beyin'', Pof Dr. Orhan Derman'ın ''Ergenlerde Bağımlılık'',  Psikolog Funda Akçil'in ''Madde bağımlılığında psikolojik süreç''  ile Fayık Yurtkulu'un, ''Madde bağımlılığı nedenleri, sonuçları'' sunumuyla devam etti.
        Toplantıda söz alan, Emniyet Genel Müdürlüğü emekli Polis Başmüfettişi Mutlu Çelik ise çok güzel bir konuşma yaparak  yaşadığı olayları anlatarak uyuşturucu konusunda çözümlerini anlattı.
       Çok verimli geçen toplantıya ilgi yoğun oldu.CHP Spor Kuruluna teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları