https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

MACUN'DAN ARSLAN'A DESTEK SÖZÜ

Macun Mahalle sakinleri Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan'ı coşku ile karşıladı. Yoğun katılımın olduğu toplantıda Başkan Adayı Arslan Macun halkına iyi belediyecilik sözünü vererek, 31 Mart seçimi için destek sözü aldı.

19.03.2019 13:41 tarihinde yayınlandı 333 defa okundu 0 defa yorumlandı
MACUN'DAN ARSLAN'A DESTEK SÖZÜ
CHP - İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyesi adaylarıyla Macun halkı ile buluştu.
KİMSEYE MİNNET ETMİYORUZ, ETMEYECEĞİZ
Coşkulu katılımın olduğu toplantıda konuşmasına başlamadan önce 18 Mart Çanakkale Zaferi şehitleri için şiir okuyan Arslan, Aksululara ''Bir an kendim ve ekibimi kınalı kuzulara benzettim. Bu kınalı kuzuları kurban etmeyin, dürüst ve ahlak ilkeleri ile yola çıktık ve dedik ki Aksu Aksu'dan yönetilsin. Aksu'nun kaynakları Aksu'da kalsın Aksumuz yağmalanmasın. Aksumuzun  çocukları gelişsin. Ticaret hayatına atılsın. Yollarımız sokaklarımız güzel olsun,  işte bu ilkelerle yola çıktık. Karşınızdayız, geriye dönük 10 yıl var. Aksu Belediyesi tüzel kişiliğe kavuştu, 10 yılı geride bıraktık ve şu an yolumuz yok, caddemiz yok, sokağımız yok, ışığımız yok. Yollarımız köstebek yuvasına dönmüş, 19 trilyona asfalt ihalesi yapılıyor asfalt yok.  Yollar yamalı bohça gibi doğru düzgün asfalt yok. Nereye gidiyor bu kadar kaynak? Aksu Belediyesi sizlerin hür oylarıyla seçilmiş hür bir belediye iken birde bakmışız Büyükşehir Belediyesi'nin bir birimi haline gelmiş. Aksu Aksudan yönetilmiyor. Bir zahmet birazda biz kentleşelim, güzel yollarda yeşil alanlarda yürüyelim. İşte bu ilkelerle geliyoruz. Kimseye minnet duymuyoruz, seçildikten sonrada kimseye minnet etmeyeceğiz.  Biz yüreğimizi ortaya koyduk, seçimden sonra sadece size hesap vereceğiz. Bütün sorunları hep birlikte çözeceğiz. ''dedi.
ALT YAPI BELEDİYECİLİĞİ 5 YILDA BİTECEK
5 Yılda alt yapı sorununu gidereceklerini kaydeden Arslan; ''Geçmiş 10 yılın sorunlarını belki 5 yılda telefi edemeyeceğiz ama 5 yıl sonra göreceksiniz ki sorunlar çözülmeye başlamış olacak. Aksu'nun kaynaklarının Aksu'da kaldığını, Aksu'nun çocuklarının iş bulduğunu, ekmek kapısında beklemediğini, topraklarımıza, tarımımıza sahip çıktığımızı hepsini göreceksiniz. Projelerimizin olduğu kitapçığımız sizlere ulaştırılmaya başlandı. Neyi nerede yapacağız nasıl yapacağız kaç kişiye istihdam sağlayacağız, kaç paraya yapacağız, hangi bütçe ile yapacağız hepsi detaylıca yazıyor. Bu projeleri ortak akılla yapacağız. O koltuğu kutsamışlar güçlerini o koltuktan alıyorlar, biz o koltuğa güç vermeye geliyoruz. O koltuk sadece bizim olmayacak tüm Aksu halkının olacak. Vatandaşlarımız bize istedikleri zaman ulaşacaklar. Belirli aralıklarla bu toplantıları yine yapacağız, birlikte olacağız. Alt yapı problemini en kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Alt yapı belediyeciliği 5 yılda bitme noktasına gelecek. Yol, kanalizasyon, ışık, kaldırım hepsini yapacağız.
''dedi.
SOSYAL BELEDİYECİLİKLE YÜZÜMÜZ GÜLECEK
Temel Belediyeciliğin üstüne sosyal belediyeciliği ekleyeceklerine değinen Başkan Adayı Arslan, Aksu'da yaşayan kadınları da unutmadıklarını ifade ederek Yöresel Ürünler Projesine değindi.
Arslan ''Hanımlar, teyzelerim sizler hiç merak etmeyin evinizde yaptığınız danteller bile yöresel ürünler pazarında satılacak. Çocuklarınızın okul masraflarını karşılayacaksınız. Çocuklarımız için okuldaki eğitim yanı sıra onları spor ve sanatla tanıştıracağız. Yurt dışı ile tanıştıracağız. Sosyal Belediyecilikle yüzümüz gülecek. Her yıl 1923 öğrencimizi Atatürk'e götüreceğiz. Atatürk'ü unutturmayacağız. onun bize değil bizim ona ihtiyacımız var. Çalmayacağız, çaldırmayacağız. Hiç bir yakınımızı işe almayacağız, Aksu'da kimin işe ihtiyacı varsa onu alacağız. İşsizlik diye bir şey kalmayacak , üniversiteyi bitiren gençlerimize yaptığımız projelerde iş imkanı sağlayacağız.''dedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları