https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KUMLAMA TEKNİĞİ İLE RESİM YAPMA SANATI VE MUSTAFA KUMCU

28.03.2019 14:33 tarihinde yayınlandı 811 defa okundu 2 defa yorumlandı
KUMLAMA TEKNİĞİ İLE RESİM YAPMA SANATI VE MUSTAFA KUMCU
  Isparta Yalvaç doğumlu olan Ressam Mustafa Kumcu, Elektrik- Elektronik ve Mekanik mezunu. 30 yıl zanaat ve ticaretle uğraştı. Aynı zamanda dekor tasarımcısı olup 1994 yılından beri  resim yapıyor. 
          Resimlerini yaparken boya ve fırça kullanmayan sanatçımız, doğadan topladığı taşları kırıp kum haline getirerek iğne ve kürdanla çalışarak resimlerini oluşturuyor. Taşların doğadaki orijinal renklerini bozmadan tuvaline aksettiriyor. ''Doğa'da sadece çiçekler değil, taşlar da birbirinden güzel renklere sahip'' diyen Sanatçımız, Türkiye'de resim yapma anlayışına değişik bir boyut kazandırdığına inanıyor. 
 
         Kumcu,  "Dünya Eğitim Sanat ve Kültür Vakfı", "Türkiye Şair, Yazarlar ve Ozanlar  Derneği", Kültür Bakanlığı GESAM  üyesi ve "Turizm  ve Gazeteciler Derneği" Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanlığı yapmaktadır. Sanatçımız ayrıca, "Zihinsel Engelliler ve Aileleri Dayanışma Derneği" Kurucu Üyesi olup Ankara Kulübü'ne de üyedir.
          Ankara Gölbaşı'nda atölyesi bulunan Kumcu, eşi Ressam Şerife Kumcu ve Gölbaşı Belediyesi kumlama resim sanatı kursu öğrencileri ile Köprülü Kavşağı duvarına, yağlı boyadan Sevgi Çiçeği, Mogan Gölü, Göktürk Gezi Teknesi, Gölbaşı'na ait kuşlar ve ilçenin doğal güzelliklerini resmettiler. 18 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde olan dev tablo, Ankara'nın en büyük yağlı boya tablosu özelliğini taşıyor.
           Türkiye'de resim anlayışına değişik bir boyut getiren Sanatçımız, bir çok kişisel ve karma  sergilere de katıldı. Mustafa Kumcu ve eşi Şerife Kumcu'ya başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları