https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. YILI MUHTEŞEM ETKİNLİKLE KUTLANDI

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 79'uncu yıldönümü Ankara'nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi'nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

01.05.2019 14:32 tarihinde yayınlandı 220 defa okundu 0 defa yorumlandı
KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. YILI MUHTEŞEM ETKİNLİKLE KUTLANDI
          Hasanoğlan  Atatürk Öğretmen Okulu tarafından düzenlenen Köy Enstitülerinin  Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları, Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi Amfi Tiyatrosu'nda gerçekleşti. ''Hasanoğlan Köy Enstitüsü Onurumuz'' adlı etkinliğe Köy Enstitüleri'nden mezun olmuş öğretmenler, eşleri, çocukları ve torunlarıyla katıldı. Eğitim görülen binalar gezilerek,  o günleri andılar.
            Ankara  Büyükşehir, Yenimahalle, Çankaya ve Elmadağ Belediyeleri başta olmak üzere, çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı etkinlikte duygulu anlar yaşandı. 
           Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın yaptığı konuşmada, Köy Enstitüleri'nin önemine değinerek, ''Desteğimizi hiç bir zaman esirgemiyeceğiz'' dedi.
            Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı, ''Kurtuluş Savaşı nasıl Atatürk'ün başarısıysa, Eğitim Kurtuluş Savaşı'nın başarısı da Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel, ve Eğitim Bilimci İsmail Hakkı Tonguç'un başarısıdır'' diye konuştu.
            Halk Ozanları Kültür Derneği (OZAN-DER)  Başkan Yardımcısı  Kenan Şahbudak eşliğinde şahane konserin ardından, Halk Oyunları toplulukları gösterileri ile program devam etti. Köy Enstitüleri ilk mezunlarından 99 yaşında ki  Abdullah Özkucur, konuşma yaptı, Programın ilgi odağı olan Özkucur'a çiçek taktim edildi.
           Yoğun bir kalabalığa sahne olan etkinlik için, otobüs kaldıran Ankara Büyükşehir ve Yaptığı ikramlar için Ankara Çankaya Belediyesine teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları