https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KORONALI GÜNLERİN KÜÇÜK RESSAMI NEHİR AKDAĞCIK

Karantina günlerimiz devam ediyor. Bu sürede anlaşıldı ki, korona asla sanata engel değil. Bugün telefonun ucunda küçük bir ressamımız var. Ressam diyorum, gerçekten çok yetenekli. Ressam Cemile Çevik'in torunu olan Nehir bakın neler anlattı;

27.05.2020 21:34 tarihinde yayınlandı 489 defa okundu 1 defa yorumlandı
KORONALI GÜNLERİN KÜÇÜK RESSAMI NEHİR AKDAĞCIK
        Nehirciğim kendini tanıtır mısın?
          Ben Nehir Akdağcık.  Ankara Koleii 1. sınıfta okuyorum. Ama okuluma gidemiyorum, çok özledim. Mikrop bitince gideceğim. Ben hemen gitmek istiyorum. Arkadaşlarımı özledim. Günlüğüm okulda kaldı. Çok üzüldüm. Bir kardeşim var. Onunla resim yapıyoruz ama o daha çok karalıyor.
 
          Anneannen de ressam. Biraz anneanneni anlatır mısın?
          Güzel bir anneanne o. İlk tuvalle resmimi onunla yaptık. Bana tuval boya , palet alıyor. Anneannemle sergilere gidiyoruz. Onun yaptığı resimleri çok beğeniyorum. Anneannemin resmini yaptım. Adını 'Ressam Anneanne' koydum.
 
       Resim yaparken neler hissediyorsun? En çok hangi resmi yapmayı seviyorsun?
          İçimden gelince hemen yapmaya başlıyorum. Balık resmi yapmayı seviyorum. Üç tane balığım vardı öldü. Bir daha aldık. Onlarda öldü. Çok üzüldüm. Onun için balık resmi çiziyorum. Kaplumbağaları çok seviyorum. Yaptığım balık resmimin bir tanesinin içine Carettaları koydum.  Frida ve Bitkiler'' diye bir resmim var. Arkadaşımı da yaptım. En son yaptığım resmimin adı ''Nehir ve Okyanus''.Resimlerimi annem daha çok beğeniyor ama. 
 
          Hangi mesleği seçmek istersin?
          Ben bilim insanı ve ressam olacağım. Balkonumuza laboratuvar kurdum. Kaplumbağalara yemek hazırlıyorum.
 
         Evde kaldığımız şu günler de sıkılıyor musun?
         Sıkılmıyorum. Piyano çalıyorum. Origami yapıyorum. Kardeşimle oynuyoruz. Benim bir oyunum var. Oyunda kaplumbağa gemi kaptanı, adı Kaptan Tontiş. Birlikte uzaya gidiyoruz, ona yardım ediyorum. Bazen de bahçede arkadaşımla oynuyorum. Okuluma gitmeyi de çok istiyorum.
         Öyle güzel konuştuk ki. Tam bir çocuk temizliği ama resim denince kocaman bir canavar çıkıyor sanki içinden. Sevgili Nehir'e başarılar diliyoruz. Teşekkürler Nehirciğim, sen de umut var.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları