https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KONUĞUMUZ RESSAM OSMAN ARSLAN

Bugün, Ankara'da yaşayan Ressam Osman Arslan'a sanat ve Covit-19 dönemi hakkında sorularımızı sorduk.Bakın neler anlattı;

03.06.2020 00:57 tarihinde yayınlandı 244 defa okundu 0 defa yorumlandı
KONUĞUMUZ RESSAM OSMAN ARSLAN
   Osman Arslan kimdir? Neler yapar?
            Kırşehir'de ortaokul yıllarımdan beri küçük çapta resim yapıyordum. Emekli olduktan sonra tamamen kendimi resim yapmaya adadım. Esas mesleğim nakliyecilik. Demir ve saç profil üzerine uzun yıllar ticaret yaptım. Şimdi de resim yapıp tarımla uğraşıyorum.
 
          Ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?
              Doğa resimleri yapıyorum. Evde ve arkadaşlarla doğada çalışmayı seviyorum. Naif resimler yapmaktan zevk alıyorum. Resimlerimde en küçük ayrıntılara kadar dikkat ederim. Detay çalışmayı seviyorum.
 
          Sizin, seri bir şekilde resim yaptığınızı ve çok eser sattığınızı biliyoruz. Siz bu konuda neler söylersiniz?
                 Ben bunu sanatseverlere borçluyum. Gerçekten çok resim yapıyorum ve hemen satıyorum. Elimde hiç resim kalmadığı için sergi dahi açamıyorum. Doğa resimlerim çok beğeniliyor ama dediğim gibi ben bunu sanatseverlere borçluyum.
 
          Korona virüs sizi nasıl etkiledi? Bu süreç içinde neler yaptınız?
                   Korona virüs sadece beni değil tüm toplumun psikolojisini bozdu. Yaşam ve çalışma azmimizi etkiledi. Ben resim ve tarımla uğraşan, üretime ara vermeden devam eden biri olarak,  bu seneki mahsulden yaklaşık %50 zarar ettim. Maliyetinin çok altında bir gelir, beni çok etkiledi. Bence 65 yaş üstü serbest olmadıkça ekonomi canlanmaz. Nedeni ise bana göre: %30 civarı parklarda, kahvehanelerde zamanını geçiriyorsa % 70 faal durumda. Ben tabii evimde resim çalışmalarıma devam ediyorum. Sağlıkla kalalım.
                 Osman Arslan'a çok teşekkür ederiz, bu samimi anlatımı için.. Her ne olursa olsun sağlık ve sanatla kalalım.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları