https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KONUĞUMUZ AFAD GÖREVLİSİ İSMAİL AVUR

Pandemi döneminin devam ettiği şu günlerde bir taraftan da sık sık deprem haberleri alıyoruz. Deprem ve pandemi dönemiyle ilgili sosyal medyadan uyarılar yapan İsmail Avur'a ulaştık.

22.06.2020 13:38 tarihinde yayınlandı 185 defa okundu 0 defa yorumlandı
KONUĞUMUZ AFAD GÖREVLİSİ İSMAİL AVUR
 Avur Urfa'da yaşıyor ve 25 yıllık AFAD personeli. Sorularımıza verdiği cevaplar
      İsmail Avur sizi tanıyalım.
        Ben Şanlıurfa'da yaşıyorum. Harran Üniversitesi Tarım  Alet Makine Bölümünü bitirdim. 2021 yılından beri AFAD Arama Kurtarma personeliyim..Mesleğim çok zor ve fedakarlık gerektiren bir meslek. Asla duygusallık kabul etmez. Zor anlarda bir kahraman olup insanların karşısına çıkmak güzel bir duygu. Her meslekte olduğu gibi severek yapılırsa başarılı olursun, aksi takdirde muvaffak olunmaz. her zaman, ''Cenab-ı Allah benim projemi güzel yaratmış, ihaleyi annemle babama vermiş, onlarda malzemeden çalmamışlar'' derim. Şanslı bir insanım ben.
       Anılarınız güzel olmasa gerek. Bize güzel olan bir anınızı anlatır mısınız? 
         Bizim genelde iyi anımız olmaz. Hep acı, hüzün, ızdırap vardır. Şu an hatırladığım güzel bir anım; Mersin'den Urfa'ya gelen 8 yaşında kayıp çocuk vakasına gitmiştik. Gece boyunca aradık. Köyden uzaklaşmış yolunu kaybetmiş. Sabah tarlaya giden bir köylü tarafından sağ salim, bir kaya kenarında bulundu.  Tabii bu çok sevindirici bir haber oldu bizim için. 
       Çok üzücü bir olayla karşı karşıya kaldığınız zaman,nasıl bir ruh hali yaşıyorsunuz?
         Ben çok duygusal bir insanım. Gayri ihtiyari empati yapılıyor.Sanki bir zaman tünelinden geçiliyor. Afrin bölgesinde 4 ay görevdeydim. Tabii savaş ortamı, biri gelip çadır istiyor. yok demek çok acı. Bir hasta hastaneye gidecek, köprü çökmüş, ambulans karşıya geçemiyor. Bunlar beni çok etkiliyor. ama belli edemiyorsunuz. Çok bilirim, gizli gizli ağladığımı... 
       Başka ilgi alanlarınız nelerdir?
         Ben, fotoğraf çekiyorum. Genellikle doğa fotoğrafları çekerim. Şanlıurfa'da Türk, Kürt, Türkmen bir arada yaşıyoruz. Büyük bir tarih var burada Bu tarihi fotoğraflamak bir zevk benim için.Bence, fotoğrafı beynimizle çekiyoruz, her göz ayrı görür.  Müzik ve resme de çok ilgim var. Ayrıca doğa yürüyüşleri yapıyorum.
        Pantemi dönemi için neler söylersiniz?
          Pandemi dönemi çok ciddiye alınmalı. Sıkı bir takip ve  kurallara uyulması gerektiğine inanan biriyim. Maske muhakkak takılmalı, temizlik şart diye düşünüyorum. Aksi takdirde ikinci dalga telafisi olmayan sonuçlar doğurur. Sevdiklerinizin sebebi olmak istemiyorsanız, sebepsiz dışarıya çıkmayalım. Kapımızı kapatıp,kapıların ardında ailemizi koruyalım..Çoğu insan maskesiz dolaşıyor. Maske takanlar çene altına alıp, kendilerince moda yaratıyorlar.  Lütfen dikkat...Bu filmin kahramanları biziz. Sağlıkla kalalım. 
         Konuğumuz İsmail Avur'a teşekkür ederiz. Allah yardımcısı olsun.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları