https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KONUĞUM ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın tam bir siyaset adamı. 81 il ve bu illerin ilçelerini tek tek gezerek konuşmalar yapıyor, seminerler veriyor, televizyon programlarına çıkarak açık yüreklilikle cevaplar veriyor. Basın cemiyetlerini ziyaret edip, basın toplantıları düzenliyor.

06.11.2020 11:40 tarihinde yayınlandı 211 defa okundu 0 defa yorumlandı
KONUĞUM ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN
    Peki kimdir Yaşar Aydın? Kendisinden dinleyelim;
        Yaşar Aydın bize kendinizi tanıtır mısınız?
         Ben 48 yaşındayım. Babam Gümüşhane Kelkit, annem ise Hakkari doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Bölümü mezunuyum.13 yaşımdan beri siyasetin içindeyim.Türkiye'nin en önemli gençlik örgütlerinin kurucusu oldum. 2003-2005 yılları arasında Demokrat Partisinin Genel Başkanlığını yaptım. 93 ülke gezdim, 40 ülkeden ödül aldım.
       Başkanlığını yaptığınız Onur Hareketi için neler söylersiniz?
       1993 yılından beri Hareketinin liderliğini yapmaktayım.Ben insan odaklı siyaset yapıyorum. Diriliş ateşini Anadolu'dan yakıp yurdun dört bir yanına taşıyacağız. Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve Alevi, Sünni ayrımından uzak, önce 'İnsan' diyoruz. Son 9 yıldır, 81 il ve bu illerin ilçelerini geziyorum. 
       Sizin gençler için güzel söylemleriniz var. Anlatırmısınız?
        Ben, (Z) Kuşağı olarak tanımlanan gençlerin, seçimlerin kaderini değiştireceğine inanıyorum. Bu gençler en mağdur kesim. Yüzde yüzüne yakını üniversiteli işsizler konumunda. KPSS'de, Ales'te ve diğer yazılı sınavlarda yüksek puan almalarına karşılık, girdikleri memuriyet sınavlarında bile bir bakıyorlar ki, kendilerinden daha düşük puan almış kişiler mülakat sistemiyle işe alınırken, kendileri açıkta bırakılıyorlar. (Z) kuşağını en çok yaralayan husus işsizlikten çok, iş alımlarında kayırmacılık. Bu kayırımcılık olmasa, sınavlarda bir umutları olacak.Bu gençlerimizin en güçlü siyasi aktörler olacağına inanıyorum. Partili cumhurbaşkanlığına karşı onlar. Kuruluş felsefesini;  'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' üzerine inşa edilmesini istiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tek gayeside bu olmalı zaten.
       Bir dava insanı olarak neler söylemek isterseniz?
        Ana felsefemiz şudur; biz insan onurunu, uğruna mücadele edilecek en büyük dava olarak görüyoruz. İnsan onurundan daha kıymetli, daha kutsal bir dava görmüyoruz. Kapitalizm, komünizm, liberalizm dışında yeni bir fikir attık ortaya. Buna da 'Onur Hareketi' dedik.Türkiye'deki sıkıntıların giderilmesinin tek çözümü adaletli olmaktan geçiyor. Geçmişteki başarıların ardına sığınarak değil, gelecekteki başarılarımızla konuşacağız. Bedeli ne olursa olsun biz kararlıyız ve haklıyız.
      ''Sevgili Yaşar Aydın'ın kararlı tutumunu, halkla iç içe oluşunu, herkesin anlayacağı dilden konuşmasını her zaman çok beğenmişimdir. Allah yolunu açık etsin.''
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları