https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KONUĞUM, RESSAM, YAZAR ,ŞAİR ,SAHAF BURAK TAN

Bugün ki uzaktan konuğum Ankara'dan ressam, yazar, şair ve sahaf Burak Tan.Bir çok özelliği bir arada taşıyan Burak Tan'ın 25 yıllık bir ticaret hayatı var. Bundan sonrasını ondan dinleyelim.

18.09.2020 10:30 tarihinde yayınlandı 116 defa okundu 0 defa yorumlandı
KONUĞUM, RESSAM, YAZAR ,ŞAİR ,SAHAF BURAK TAN
   Sevgili Burak Tan, sizinle yolu kesişmemiş kişiler için kendinizi anlatır mısınız?
        Ben 1975 yılında Ankara da doğdum. Ankarada yaşıyorum. Gazi Üniversitesi Resim Bölümü mezunuyum. Hem okudum,hem çalıştım.Olgunlar sokakta Kitap-kafem vardı, geçen yıl kapattım. Bir yıldırda kitap yazıyorum. Esas işim ticaret olduğu için, resim çalışmalarımı boş zamanlarımda yapıyorum.Yoğunluktan dolayı Facede ki sayfamı bile yeni açabildim. Baktım ki bayağı takipçim var. Karakalem resimlerimi orada paylaşmaya başladım. Karakalem, yağlı boya ve suluboya çalışıyorum.
      Pandemi döneminiz nasıl geçiyor?
        Ben, Şubat ayında İstanbul'da toptan kitap işine girmiştim, matbaa açmak gibi düşüncem vardı. Pandemi süreci başlayınca Ankara'ya dönmek durumunda kaldım.Annemle babamın bu dönem hasta olmaları da dönmeme sebep oldu. Babam iyileşme sürecinde ama annem maalesef iyileşemedi. Bu arada İsrail asıllı bir aile resimlerimi beğenip Almanya'ya davet etti. Covit-19 nedeniyle oraya da gidemedim.Bu süreci, resim yaparak, kitap yazarak değerlendiriyorum. Yaptığım çalışmalar için,Londra,Kanada, Düsseldorf gibi dünyanın birçok ülkesinden sipariş alıyorum.Gelen siparişler 7-8 bini buluyor. En son Almanya Düsseldorf'a  bir aile resmi yaparak yolladım. 
       Face sayfanızda annenizle ve kadınlarla ilgili çok güzel şiirler paylaşıyorsunuz. Bu konuda neler söylersiniz?
        Aslında Tanrı kadınlara sevgisini vermiş. Anne olmak çok büyük bir özellik. Ozanımız Neşet Ertaş'ın ''Kadınlar insandır, biz insanoğlu'' sözü ne kadar doğru. 9 ay bir çocuğu karnında taşımak analara has bir şey. Ben de farkındalık yaratmak adına sosyal medyadan kadınlarla ilgili şiirler paylaşıyorum.Annemden almış olduğum özelliklerimden bir tanesi de, resimden dahi olsa bir insana bakınca, içini okuyabiliyorum. Doğru insanı bulmak, okyanusda mücevher bulmak gibi.Kızımda da böyle bir yetenek var. 
       Yeni projeleriniz var mı?
         Ben ticarete yıllarımı verdim. Bir çok birikim ve geniş bir çevrem var. Pandemi sürecinden sonra, yarım bıraktığım İstanbul'da matbaa açma projeme devam etmek istiyorum. Daha ileriki yıllarda bir sahil kasabasında kafe-kitap açma hayalim var.
       ''Burak Tan'ı uzaktan da olsa tanımak güzeldi. Bu samimi sohbeti için gazetem ve kendi adıma çok teşekkür ederim.Anneciğine acil şifalar dileriz'' 
 
Kadın olmak,bütün erkeklerin aklını başından almak değildir.
Bir erkeğin, aklına yerleşip onun aklını başına getirmektir.
BURAK TAN...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları