https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KONUĞUM; İRANLI RESSAM, HEYKELTIRAŞ FLORANS ATLANTİS

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye başkanı olduktan sonra odasına asılan muhteşem Atatürk tablosu Ressam Florans Atlantis imzası taşıyordu.

07.09.2020 00:10 tarihinde yayınlandı 205 defa okundu 0 defa yorumlandı
KONUĞUM; İRANLI RESSAM, HEYKELTIRAŞ FLORANS ATLANTİS
       Florans Atlantis kimdir? 
      1972 yılında İran'ın Türk Bölgesi'nin merkezi olan Tebriz'de doğdu. Sanat eğitimine  ''Tebriz Mirak Güzel Sanatlar'' resim bölümüyle başladı. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi'nde grafik eğitimi aldı. 
          Atlantis, İstanbul'da Ressam İsmail Acar Atölyesi'nde, Osmanlı Sanat Tarihi ve Resim Teknikleri dersleri aldı. Ulusal bir kanalda, ''Bir Öykü, Bir Türkü''  programında, her hafta çeşitli yörelerden bir türkünün öyküsünü resmederek bir ilke imza attı.
       Atlantis, Türk Tarihi ve Atatürk hayranı. İstanbul'a yerleştikten sonra Atatürk'ün hayatını okuyup fotoğraflarını toplamaya başladı.Birçok dernek ve vakıftan  da yardım alarak araştırmalarını genişletti.
 ''Resmin bir felsefesi olmalı. Resim çalışırken hiç bir şey katmadan yansıtmak anlamsız. O işi, fotoğraf makinesi de yapıyor'' düşüncesinde. 
       Sanatçı,Amerika Birleşik Devletleri'nde ''World Art Foundation''  (Uluslararası Sanat Vakfı) üyesi olup bu vakfın 2010 yılında düzenlediği ''Vegas Expo II'' sergisinde dünya dördüncülüğü kazandı. Yaptığı eserler, Türkiye Ermeni Patrik Evi Müzesi,Samsun 19 Mayıs Müzesi Yaşayan Atatürk Salonu, Mimar Sinan Üniversitesi ve çok sayıda özel koleksiyonlarda yer alıyor.
        Anne ve babası da ressam olan Atlantis'in dayıları hattat ve Amerika'da yaşayan kardeşlerinin arasında müzisyen ve kameraman olanlar var. Sanatçı, faaliyetlerini Türkiye ve yurt dışında sürdürmektedir.
      Teşekkürler Florans Atlantis...
 
HABER.SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları