https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KEMALETTİN FURTANA,DOĞDUĞU TOPRAKLAR KOYULHİSAR RESİMLERİYLE PARİ ANTİK SANAT'TA

Doğadan resim çalışma geleneğini sürdüren Ressam Kemalettin Furtana, 9 Kasım 2019 tarihinde ''Koyulhisar'dan Doğadan'' kişisel resim sergisini açtı. Ankara Kalesi Pari Antik Sanat'ta açılan sergi, yoğun bir kalabalığa evsahipliği yaptı.

13.11.2019 15:59 tarihinde yayınlandı 502 defa okundu 0 defa yorumlandı
KEMALETTİN FURTANA,DOĞDUĞU TOPRAKLAR KOYULHİSAR RESİMLERİYLE PARİ ANTİK SANAT'TA
     Furtana 1956 yılında Sivas Koyulhisar'da dünyaya geldi. Çorum Eğitim Enstitüsünü bitirerek öğretmen oldu. 12 Eylül'le birlikte öğretmenlik görevinden alınan sanatçı, ''35 yıldır esnaflık yapıyorum'' dedi. Ankara Seyranbağları'nda zücaciye dükkanı olan sanatçı bir yandan da resim çalışmalarını sürdürüyor. 
     Furtana, ''Görevden alındıktan sonra  Picasso ve ünlü ressamların hayat hikayelerini dikkatle okudum. Resme olan ilgim,Özbek Ressam İsfendiyar Haydar'la başladı. Haydar'ın resimlerini, sadece karın tokluğu karşılığında insanlara vermesi sanata olan saygısını ifade ediyordu. Ünlü olmasına karşın yoksul yaşamı dikkatimi çekti'' diyerek resme başlamasını anlattı. 
   Doğduğu topraklar olan Koyulhisar'ın resimlerini yapmayı çok isteyen sanatçımız, bu sergiyle dileği yerine geldiği için çok mutlu. ''Sanatla uğraşmak aynı zamanda muhalif olmaktır'' diyen Furtana, aynı fikirlere sahip Ressam arkadaşı Süleyman Şahin nam-ı değer Çoban Ressamla bağlılıkları insana 'Maşallah' dedirtiyor.
   Açılış kokteylinin 9 Kasım da yapıldığı sergiyi, 17 Kasım'a kadar sanatseverler gezebilir.
         Kemalettin Furtana'ya ve Pari Antik Sanat sahipleri Ayşen Karakoyun'lu ve Songül Ataklı'ya ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları