https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN İÇİN BAĞIMSIZLIK VE MORAL KONSERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kardeş ülke Azerbaycan Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 29. yılına özel ''Ankara-Bakü Kardeşlik Konseri'' düzenledi.

20.10.2020 13:06 tarihinde yayınlandı 60 defa okundu 0 defa yorumlandı
KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN İÇİN BAĞIMSIZLIK VE MORAL KONSERİ
       Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 29. bağımsızlık yıl dönümü nedeniyle düzenlenen konserde Ankara Devlet Opera ve Balesi, CSO, TRT Ankara Radyosu ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sanatçıları Türkiye ve Azerbaycan ezgilerini seslendirdi.
       Kardeş ülke Azerbaycan'a destek olmak ve bağımsızlık gününü kutlamak için gerçekleştirilen konser canlı yayında Başkentliler tarafından yoğun ilgiyle izlendi.
       Son günlerde Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle zor günler geçiren kardeş ülke Azerbaycan'a moral ve destek olmak amacıyla konser düzenlediklerini söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, ''Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ savaşı yüzünden programımız daha anlamlı hale geldi.Repertuarımızı da buna uygun olarak tespit ettik. Biz iki devlet tek millet olarak kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Orkestramızda Azerbaycan'dan gelen sanatçı arkadaşlarımız da var. Azerbaycan'ın Bağımsızlığının yıl dönümünü kutluyorum'' ifadelerini kullandı.
      TRT Ankara Radyosu Saz sanatçılarından Uğur Ömür ve Umut Sülünoğlu, Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Çise Korkmaz, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Hacer Özlü ile H.Ü. Devlet Konservatuvarı Sanatçısı Yeliz Özkaya Arslan'ın da yer aldığı konseri izlemeye gelen vatandaşlardan Bakiye Korkmaz, ''Bu moral konserini düzenleyen Başkanımız Mansur Yavaş'a çok teşekkür ediyorum'' derken Merdan Erdoğan adlı bir başka vatandaş da, ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir' diye çok güzel bir sözü var. Bu anlamda organizasyonu düzenleyen Başkanımız Mansur Yavaş'a teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları