https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KARATE'DE AKSU KUŞAK ATLAYACAK

Aksu Çalkaya Merkez Camii'nin alt katında 2 aydır faaliyet de olan Aksu Karate İhtisas Spor Kulübü 6-16 yaş arası 17 öğrenci ile Şubat Ayı'nda yapılacak il müsabakalarına hazırlanmaya devam ediyor.

19.11.2018 11:33 tarihinde yayınlandı 499 defa okundu 0 defa yorumlandı
  KARATE'DE AKSU KUŞAK ATLAYACAK
    Kayıt alımlarına devam eden Aksu Karate İhtisas Spor Kulübü'nde öğrenciler her dört ayda bir kuşak sınavından geçerek spor eğitimlerini tamamlıyorlar. Milli Karate Antrenörü Hami Uzun Karate sporunu şu sözlerle tanımlıyor.
   Uzun ''Sporcular karateye beyaz kuşaktan başlar ve sırasıyla sarı, turuncu, yeşil kuşak olarak devam eder. Sporcular her 4 ayda bir kuşak değişimi için federasyon tarafından gerçekleşen sınava giriyorlar. Her yeni kuşak onlar için yeni teknikler öğrenmelerini sağlıyor. Aksu Karate İhtisas Sor Kulübü olarak önümüzdeki Şubat Ayı'nda sporcularımızla birlikte bizde okullar arası turnuvalara katılacağız. Burada sporcularımız sadece Karate'yi değil, disiplini de öğreniyorlar. Karate'de öğrendim bitti diye bir şey yok hayat boyu devam eden ve yapabilecekleri bir spor. Hafta'da 3 gün Salı, Perşembe 19:00 - 20:30 arası Cumartesi 16:00 - 17:30 arası  çocukların çok fazla zamanını almadan eğitimlere devam ediyoruz. Karatenin çocuklar üzerindeki etkisi hep olumlu yönde oluyor. Örneğin, derslerine, günlük yaşantılarına bir düzen geliyor, disiplinli olmayı öğreniyorlar. Buradaki amacımız kesinlikle şiddet değil aksine karate elit bir spor. Türkiye milli takımı olarak olimpiyatlara henüz yeni girmemize rağmen Dünya'da ilk beşin içindeyiz. Bu büyük bir başarı, bu başarıların devamını getirmek için bizde Aksu'da bir yerden başlamak istedik. Turuncu kuşak seviyesindeki 3 öğrencimizin sayesinde Aksu'nun çocuklarına ve gençlerine faydalı olmak için buraya geldik. Bu konuda Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in bizde destekleri de oldu. Kayıt alımlarımız devam ediyor. Bizimle birlikte Karate sporunun yapmak isteyen 6-16 yaş arası çocuklarımızı spor kulübümüze  bekliyoruz.''dedi.
   Yetişen yeni neslin kötü alışkanlıklardan uzak durması için çocukların spor yapmasını ve hobi edinmesi gerektiğini vurgulayan Milli Karate Antrenörü Hami Uzun Karate Sporu ile nasıl tanıştığını ve geçen 22 yılı da gazetemize anlatıyor.
   Milli Karate Antrenörü Hami Uzun ; 1997 yılında Karateye başladım. 2002 ve 2003'de Türkiye Şampiyonu oldum. 8 yıl üst üste bölge şampiyonluklarım var. 2012 yılından itibaren antrenörlük yapıyorum. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Senirkent Meslek Yüksek Okulu'nda ve Senirkent Halk Eğitim Merkezi'nde antrenörlük yaptım. Daha sonra Antalya geldim. Şuan hem Antalya'da hem Aksu'da antrenörlük yapmaya devam ediyorum.
Aksu Karate İhtisas Spor Kulübü İletişim: 0507 345 98 99

Haber: Ayşe YILDIRIM
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları