https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Karataş’dan yaşlılara vefa

Aksu’nun 35 mahallesini tek tek gezen Deniz Karataş, özellikle 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların evlerini ziyaret ederek, bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu, olanların da isteklerini fazlasıyla yerine getirdi.

13.04.2020 11:28 tarihinde yayınlandı 136 defa okundu 0 defa yorumlandı
Karataş’dan yaşlılara vefa
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi Aksu Yeşilkaramanlı Deniz Karataş, “İkinci dünya savaşından sonraki en büyük tehlike ve savaş olduğunun söylendiği bu zorlu koronavirüs döneminde, evden çıkma yasağı olan değerli büyüklerimizin ihtiyaçlarını gidermek, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak gözlerine bakmak, yanlarında bizzat olmak, en öncelikli görevimdir. Çünkü Aksu halkına vefa borcum var. Onlar bana evlerini, kapılarını açtı. İçtiğim çayın-kahvenin 40 yıl hatırı var” dedi.
35 MAHALLENİN TÜMÜNÜ GEZDİ
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de sokağa çıkma yasağına kadar acı bir tablo çizen koronavirüsle mücadele günlerinde, TOBB Meclis Üyesi Karataş, Aksu’nun 35 mahallesinde de halkını yalnız bırakmadı. İlçe sınırları içinde bulunan tüm mahalleleri gezen ve özellikle günlerdir sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşların evlerini ziyaret eden Deniz Karataş, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu, olanlarında eksikliklerini anında giderdi. Karataş, ayrıca merkezde ilçe sakinlerine maske ve eldiven de dağıttı.
BU BİR VEFA BORCUDUR, BAĞRINIZDAYIM
“Aksu halkına vefa borcum var” diyen Karataş, “Bilindiği gibi bir seçim süreci yaşadım. O dönem bana evlerini açan, o imkânsızlıkla kıyıdan köşeden çıkardığı bisküvi paketini açarak ikramda bulunan büyüklerimi, kardeşlerimi, eş, dost ve akrabalarımı, halkımı şimdi ben nasıl unuturum. Bu zor süreçte onları nasıl yalnız bırakırım. Aksu halkım hangi sebeple olursa olsun, ihtiyacı olması durumunda beni hiç çekinmeden, gece gündüz demeden, istedikleri her zaman arayabilir. Zaten elimden geldiğince de her fırsatta ben onlara gideceğim. Bize bizi bilen gerek, çağırmadan gelen gerek! Tüm imkânlarımla hemşerilerimin yanındayım. Aksu Yeşilkaraman’dan çıkmış mühendis bir kardeşleri olarak bana sıcak yuvalarını açan, çayını, yeri geldiğinde kuru ekmeğini, yufkasını paylaşan halkımın, bende her zaman, bu can bu bedende oldukça hatırı olacaktır” şeklinde konuştu.
BİZİMKİSİ GÖNÜL GÖNÜLE
Karataş, “Tüm dünyayı kasıp kavuran bir salgın hastalık var, insanlar evlerinden çıkamıyor, kimileri yokluktan dolayı temel gıda ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor, kimileri de maalesef özel sektör, otel, restoran, kafeler gibi işyerlerinden ayrılmış olabiliyorlar. Şimdi böyle bir dönemde benim yaşlılarımı, halkımı ziyaret edip, hallerini hatırlarını sormam, ihtiyaçları varsa, bir kardeşleri, evlatları olarak karşılamam da kendimce bir zorunluluktur. Kaldı ki ortada seçim yok, siyasi bir çalışma yok. Son derece samimi ve insani, gönülden gönüle, ben değil, biz olarak masumane duygularla yardımlaşıyoruz. Siyasi olarak yorumlanmamalı, insani bakılmalıdır. Takdirde Aksulu hemşerilerimindir” dedi ve şöyle devam etti:
BU ZORLUĞU DA BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Hiç kimsenin endişesi olmasın ki bu günleri de birlik ve beraberlik içinde, el ele, gönül gönüle atlatacağız. Yeter ki uymamız gereken kurallara harfi harfine uyalım. Ayrıca böylesi bir ölümcül salgın hastalıkta bile bizlere canları pahasına hizmet veren başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere belediye ekiplerimize, emniyet güçlerimize, jandarmamıza, çiftçilerimize, eczacılarımıza, banka çalışanlarımıza, kurye, PTT görevlilerimize, tedarikçi firmalarımıza ve devletimizin tüm ilgili kurum ve kuruluşlarına da teşekkürü bir borç biliriz. Daha önce de söylediğim gibi, Aksu Deniz’in, Deniz, Aksu’nun bağrında oldu ve her daimde olacaktır.


Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları