https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KAMU GÖREVLİLERİ ETİK KURULU GAZİANTEP ÇALIŞTAYI

Yerel Yönetimlerde etik değerlerle hizmet verilmesini destekleyecek ve reform etkisi yaratacak etik kuralları oluşturmak için Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun ilk durağı Gaziantep oldu.

22.10.2019 09:08 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 0 defa yorumlandı
KAMU GÖREVLİLERİ ETİK KURULU GAZİANTEP ÇALIŞTAYI
         Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, ''Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Artırılması için Teknik Destek Projesi''  2019 yılında hayata geçirildi.
         Bu farkındalık projesi kapsamında Gaziantep'te 15 Ekim 2019 tarihinde yapılan Çalıştaya, yerel yönetimlerde özellikle İl Özel İdareleri ve Belediyeler, İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Yerel  Yönetimler Genel Müdürlüğü, Sivil Toplum Örgütleri, mesleki kuruluşlardan temsilciler katıldı. 
          Gaziantep Çalıştayı, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu  Başkanı Köksal Toptan'ın konuşmasıyla başladı.
           Çalıştay kapsamında projenin uzmanları tarafından, çalışma gruplarının çalışmalarında esas alacakları konuları yerel yönetimlerdeki uygulamalardan örneklerle interaktif şekilde sunuldu. Gaziantep'teki Çalıştay'da  Gaziantep'in yanı sıra Kilis, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Kahramanmaraş'tan Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İmar ve Bütçe Planlama Komisyonları, STK'lar , mesleki kuruluşlar da yer aldı.
           Gaziantep'in ardından Çalıştaylar Trabzon , Erzurum, Antalya, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Ankara'da devam edecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları