https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KALIPÇIZADE KONAĞI VE RESSAM NEVZAT CAN'DAN ATATÜRK SERGİSİ

Ankara Kalıpçızade Konağın'da 10 Kasım 2019 tarihinde Sanatçı Nevzat Can'ın ''Atatürk'ü Unutmayınız'' sergisi açıldı.

13.11.2019 16:01 tarihinde yayınlandı 382 defa okundu 0 defa yorumlandı
KALIPÇIZADE KONAĞI VE RESSAM NEVZAT CAN'DAN ATATÜRK SERGİSİ
Çok anlamlı bu sergiye eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'in katılması ve Atatürk söyleşisi imzasını attı.
        Ankara'nın köklü ailelerinden Kalıpçızade konağında ki sergi açılışını; Ankara Kulübü Onursal Başkanı Dr. Bülent Kalıpçı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, eski Bakanlardan Namık Kemal Zeybek ve Ressam Nevzat Can yaptı.
        Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'in yaptığı konuşmada, Atatürk'ün naaşının 1953 yılında Anıtkabir'e nakli sırasında görevli olarak bulunduğu ve yaşadıklarını anlatması büyük ilgi gördü. 
        Ressam Nevzat Can'ın  başarılı Atatürk çalışmaları çok beğeni aldı.  Sayısız karma sergiye katılan sanatçı, ''Atatürk Portreleri adıyla kişisel sergiler de  açtı. Sanatçının 3 yağlı boya eseri Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi Komutanlığı envanterine girdi. GESAM, BRHD üyesi olan Can, halen çalışmalarını Ankara'da ki atölyesinde sürdürüyor.
        Ressamlar, siyasiler ve sanatseverlerin katıldığı sergi yoğun bir kalabalığa sahne oldu. Ankara Kulübü Seymenleri'de sergiye renk kattı.
       ''Atatürk'ü Unutmayınız'' resim sergisi 20 Kasım 2019 tarihine kadar sanatseverlerce gezilebilir. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları