https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KALECİK KARASI ULUSLARARASI ÜZÜM FESTİVALİ

İlk olarak 2004 yılında ''Kalecik Karası Uluslararası Üzüm Festivali'' olarak düzenlenen, geçtiğimiz son 4 yıl içinde ara verilen festival bu yıl 13-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara'da Kalecik Belediyesi tarafından düzenlenecek.

07.09.2019 10:22 tarihinde yayınlandı 334 defa okundu 0 defa yorumlandı
KALECİK KARASI ULUSLARARASI ÜZÜM FESTİVALİ
          Kalecik Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ismini yörede yetişen üzümlerden alan festivalde, konuklar çeşitli aktivitelerle hem eğlenecek hem de açılacak stantlarda ve tarihi konaklarda yöresel birçok lezzeti, Kalecik'in meşhur üzümlerini tatma imkanı bulacak.
        Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan, bu yıl düzenlenecek festivale tanınmış sanatçıların da renk katacağını söyledi. .Kalkan, ''Kalecik üzümlerini tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz festivalde sanattan spora birçok etkinliğin yanı sıra yöresel ürünlerin tanıtımı için kurulan stantların yoğun ilgi göreceğine inanıyorum. 4 yıl aradan sonra yeniden hayata geçirdiğimiz festivalimize Kaleciklileri ve tüm Ankaralıları bekliyoruz'' dedi.Dünyaca ünlü olan Kalecik Karası üzümlerinin Ankara'da bulunan, Elçilik yetkililerince de büyük beğeni kazandığına  değinen Kalkan, Kalecik üzümünün bir dünya markası olduğunu belirtti. 3 gün sürecek olan festivalde katılımcılar, Kalecik Karası üzümünü tatmalarının yanı sıra festivalde sahne alacak sanatçıları da dinleme fırsatı bulacaklar.
           Festival kapsamında bağ bozumu, yağlı güreşler, yamaç paraşütü, flyboard  ''Uçan kay kay'' etkinlikleriyle, seymen ekibi ve mehteran gösterileri de sunulacak.
           Öte yandan, Belediyenin festival kapsamında hazırladığı  tanıtım videosunda, ''Eski Evin Merteği'' türküsü eşliğinde Kalecik'teki tarihi eserlerin görüntülerine yer verilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları