https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KADIN YAZARLAR 3. KEZ BİR ARADA

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla Türkiye'nin ilk ''Mor Bayrak'lı'' yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, kadın yazarları okurlarıyla buluşturuyor.

17.09.2019 09:45 tarihinde yayınlandı 226 defa okundu 0 defa yorumlandı
KADIN YAZARLAR 3. KEZ BİR ARADA
 Bu yıl üçüncüsü düzenlenen  Kadın Yazarlar Haftası, 16-19  Eylül 2019 tarihlerinde Ankara'da geçekleşecek. Etkinlik kapsamında, alanında uzman birçok kadın yazar okurlarıyla buluşacak.
         Ayizi Yayıncılık işbirliği ile düzenlenen etkinlik, Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde, her gün farklı konularla söyleşiler yapılacak. Bu etkinlikte söyleşilere, yazarlar ve akademisyenler katılacak. 
         Kadınların ekonomik-sosyal yaşamdan eşit bir şekilde yararlanmaları, sanattaki varlıklarını arttırmaları ve görünür kılınmaları için her alanda kadına hizmette pozitif görüşü olan Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ''Belediyemizde ve ilçemizde fark oluşturacak çalışmalar için sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği içindeyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için mücadele ediyoruz'' dedi. Kitabın ve kadının bir arada olmasının önemine değinerek, ''Kadının gücünü de kitabın gücünü de öğrenmesi gereken bir toplumuz. Bu nedenlerden kadın yazarlar bizim için kıymetlidir'' diye ekledi.
           Her gün farklı kitap ve konu üzerinde yapılacak söyleşilerin ardından etkinliğe katılanlara, ''Denize Çıkar Sokaklar'', ''Sessizce Şarkı Söylüyorduk'', ''Kırık Kalp Sendromu'',  ''Ateşle Oynamak'', ''Kendini Arayan Yıldız'' kitapları hediye edilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF GAZETECİ HALİM UTKU

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları