https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

KADIN ÇİFTÇİLER AKSU ETABI BİRİNCİSİ SUZAN ÇAKAR OLDU

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Aksu etabında birinci Suzan Çakar oldu.

29.09.2018 10:15 tarihinde yayınlandı 746 defa okundu 0 defa yorumlandı
KADIN ÇİFTÇİLER AKSU ETABI BİRİNCİSİ SUZAN ÇAKAR OLDU
    Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimlerini artırmak, kadının üretimdeki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Aksu etabı Belediye Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları, protokol üyeleri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya 8 kadın çiftçi katıldı. Aksu İlçe Tarım ve Orman Müdürü İhsan İnal ve Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp’in açılış konuşmasının ardından Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in şunları söyledi;
“Aksu Antalya’nın lokomotif ilçesi. Tarımıyla, turizmiyle her şeyi olan bir ilçe. Tarımın başkenti Antalya’da ilçemiz bu anlamda önemli bir rol üstlenmektedir. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen bu bilgi ve kültür yarışması da kadın çiftçilerimizin eğitimi anlamında çok değerlidir. 8 kadın yarışmacımızı şimdiden tebrik ediyor, yarışmayı kazanacak ve il finalinde ilçemizi temsil edecek yarışmacımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.
Kadın Çiftçiler Yarışıyor Aksu etabında Suzan Çakar birinci olurken, Havva Ay ikinci, Serpil Şeviktekin ise üçüncü oldu. Birinciye 2000 lira, ikinci 1200 lira, üçüncü de 800 lira ödül verildi. Yarışma birincisi Suzan Çakar ilçemizi il finalinde temsil edecek.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları