https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İZMİR ÇEŞME'DE SANAT GÜNLERİ VE RESSAM MERYEM KILINÇ

Küratörlüğünü Ümit Yaşar Gözüm ve Ferman Aydın'ın yaptığı, ''Yaz Şafakları Karması'' sergisi 15 Temmuz 2019 tarihinde İzmir-Çeşme'de yapıldı.

30.07.2019 10:07 tarihinde yayınlandı 327 defa okundu 0 defa yorumlandı
İZMİR ÇEŞME'DE SANAT GÜNLERİ VE RESSAM MERYEM KILINÇ
   Sergi'de; Ayşegül Ayberk, Ayten Mungan, Azimet Karaman, Bahtunur Çelik, Betül Erenoğlu, Canan Yılmaz, Duygu Saçlı, Ebru Coşkun, Ferman Aydın, Gülbin Tuna, Gülçin Öntaş, Kevser Kartal, Mehlika Korol, Mehmet Hacıfettahoğlu, Meral Özcan, Meryem Kılınç, Mümin Candaş, Nalan Yılmaz, Necmettin Yağcı, Nermin Örücü, Nuray Bozan, Orhan Zafer, Özkan  Akkoç, Pelin Kara, Piraye Kıdeyş, Senem Gümüşay, Sinem Başaran, Sezai Kara, Sultan Göktepe, Suna Gözüm, Şifa Yildız, Şerif Akşit, Yasemin Demir ve Zerrin Balaban gibi kıymetli sanatçılarımız eserlerini sergilediler.
         Sergiye dört eseriyle katılan ressamlarımızdan Meryem Kılınç, İstanbul doğumlu evli ve iki çocuk annesi. Eğitimini tekstil alanında tamamlayıp, bu sektörde çalışmaya başladı. 2000 yılından günümüze kadar farklı sanatçılardan dersler alarak, resim algısını ve çalışmalarını geliştirdi. GESAM üyesi olan sanatçımız yurt içi ve yurt dışında bir çok sergiye katıldı.
           Ressam Kılınç Ankara'da ki atölyesinde, yeni teknikler geliştirerek çalışmalarını geliştirdiğini anlattı. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almaktayım'' diye konuştu.
            Duyarlı sanatçımız Meryem Kılınç'a başarılarının devamını diliyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları