https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İYİLİĞİN BAŞKENTİ: ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplumsal dayanışma örneklerine bir yenisi daha ekledi. İnsan odaklı projeleri hayata geçiren Başkan Yavaş, ''İyilik bulaşıcıdır'' anlayışıyla pandemi sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetlere devam ediyor.

19.11.2020 12:13 tarihinde yayınlandı 45 defa okundu 0 defa yorumlandı
İYİLİĞİN BAŞKENTİ: ANKARA
   Coronavirus salgını ile mücadelesini 7/24 sürdüren ve kent genelinde önlemlerini artıran Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 
       65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar başta olmak üzere coronavirus salgını nedeniyle işlerini kaybedenlere, sağlık çalışanlarına ve yardıma muhtaç vatandaşlara ücretsiz sıcak yemek dağıtımını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Covid-19 nedeniyle evlerinde karantinada olan vatandaşların 15 günlük kahvaltı ve akşam yemeklerini ücretsiz olarak karşılayacak.
      Başkent 153 ya da '0530 010 0750' numaralı telefonu arayan vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi BELPA Mutfağında hijyenik paketler halinde hazırlanan kahvaltı ve üç çeşit sıcak yemek belediye aracıyla ulaştırılıyor.
       Karantina altındaki vatandaşlara yönelik yeni hizmet için yoğun talep aldıklarını belirten BELPA Genel Müdürü Ramazan Değerli, ''Covid-19 salgınının günümüzdeki artışını göz önüne alarak hasta vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Kampanyaya yeni başlamış olmamıza rağmen şu anda 2 bin hastamıza yemek gönderiyoruz. Bu sayının gittikçe artacağını düşünüyoruz. Bütün tedbirlerimizi aldık, çalışma programımız hazır. Sahadayız, hastalarımızın yanındayız'' diye konuştu.
     Yeni uygulama ile sosyal medya hesapları üzerinden  paylaşımda bulunan Başkan Yavaş, ''Covid-19 tedbirleri gereğince alınan kararlar doğrultusunda eczane gibi acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için ekiplerimiz her an hazır durumdadır. İhtiyaç halinde Başkent 153 hattımızdan bize ulaşabilirsiniz'' dedi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları