https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İYİ Kİ SANAT VAR: FOTOĞRAF SANATÇISI DENİZ SEYRAN'DAN SANAL SERGİ

Fotoğraf Sanatçısı Deniz Seyran'ın da katılacağı, ''Türkiye'nin Gündüz ve Gece Kelebekleri'' sergisi Korona Virüsü salgını dolayısıyla iptal edildi.Serginin iptali üzerine sanatçı Deniz Seyran, sosyal medya üzerinden, Sanal Sergi Kampanyası başlattı.

23.03.2020 10:45 tarihinde yayınlandı 561 defa okundu 6 defa yorumlandı
İYİ Kİ SANAT VAR: FOTOĞRAF SANATÇISI DENİZ SEYRAN'DAN SANAL SERGİ
        Seyran, ''Ben kendi adıma bu sıkıntılı günler için bir kampanya başlatıyorum. Sergi açıp bir araya gelemediğimize göre Sanal Sergi
yapmaya karar verdim. Herkes kendi elindeki eserlerini inceleyip, bir konu çerçevesinde paylaşabilir. Bu paylaşım, tüm sanat dallarından olabilir. Bir konu çerçevesinde fotoğraflarımızı gruplandırıp paylaşırsak daha disiplinli çalışıp eserlerimizi başkalarına ulaştırmış oluruz'' dedi ve sosyal medyadan paylaştı.
         Deniz Seyran, 2012 yılında  Ankara'da Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) üyesi oldu. Bir yıl sonra ise fotoğraf eğitimi vermeye başladı. Seyran, 2014 yılında ''Altın Oran'' fotoğraf atölyesini açarak fotoğraf eğitimi vermeye devam etti. 
          ''Makro ve Yakın Plan Fotoğrafçılığı'' kitabının yazarı olan sanatçı, pek çok kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi ''Fotoğrafçılık ve Kameramanlık'' bölümü mezunu.
           Sanatçımız; ''Türkiye Kelebek Araştırmaları Topluluğu (TÜRKEL'' kurucu ve üyesi, Altın Oran Fotoğraf Sanatı Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olarak görevler yapmaktadır. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP)  Uluslararası Fotoğrafçı Kartı (LİFE CART) sahibidir.
           Seyran, başta doğa ve makro olmak üzere çeşitli konularda fotoğraf çalışmalarına devam ediyor.
         ''Türkiye'nin Gündüz ve Gece Kelebekleri'' sergisi, 14-19 Mayıs tarihine ertelendi.
          Zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, evde oturarak sergi gezmek çok güzel bir fikir olsa gerek. Teşekkürler Deniz Seyran...
          
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları