https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İYİ Kİ SANAT VAR: ''EVDE KAL'' FOTOĞRAF SERGİSİ ONLİNE OLARAK AÇILDI

Fotoğraf sanatçısı ve öğretmen Fatih Çam'ın hazırladığı ''Evde Kal'' adlı fotoğraf sergisi, online olarak sanatseverlerle buluştu.

02.04.2020 13:49 tarihinde yayınlandı 228 defa okundu 0 defa yorumlandı
İYİ Kİ SANAT VAR: ''EVDE KAL'' FOTOĞRAF SERGİSİ ONLİNE OLARAK AÇILDI
          İnsan ve doğa temalı 20 fotoğraftan oluşan sergi, Çam'ın Facebook hesabından canlı yayınla izleyicileri beğenisine sunuluyor.
           Yaklaşık 25 yıldır resim alanında çalışmalar yapan Çam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eserlerinin bir hafta boyunca ''Evde Kal'' çağrısından yola çıkarak, her gün saat 14.30 ile 14.50 saatleri arasında sosyal medya hesabından canlı yayından göstereceğini söyledi.
          Çam, koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de ciddi bir sağlık mücadelesi verdiğinin altını çizerek, ''Bu sebeple insanlarımız sosyal ve iş hayatından ayrılıp evlerine çekilmiş durumda. Bu evde kaldığımız süre içinde sanattan uzak kalmamak ve insanların evlerinden bile sanata ulaşabileceklerini ortaya koymak adına evimde fotoğraf sergisi açtım'' diye ifade etti.
         Doğa ve Yaşam fotoğrafları çeken, her gün sosyal medyadan, ''Fotoğraflarımla evlerinize geliyorum. Çayınız hazırlayın'' diyerek duyuru yaparak sergisini yayınlayan  Çam, bu sürede ki tedbirlere uyulması gerektiğini, olağanüstü çabaları desteklediğini ve özellikle sağlık çalışanlarını ayakta alkışladığını söyledi.
           Fatih Çam, eserlerinden birer tane Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a hediye edeceğini diğer eserlerini ise Adıyaman'da bulunan sağlık çalışanlarına taktim edeceğini belirti.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları